موج

استاندار کردستان در جلسه شورای برنامه‌ریزی:

استاندار کردستان با اعلام اینکه ،خبری از کلنگ زنی پروژه های جدید نخواهد بود اظهار کرد: اولویت ما در حال حاضر تکمیل و اتمام پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالا است.

بە گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهمن مرادنیا در دهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کردستان گفت: در شهرستان‌های استان املاک دولتی مازاد زیادی وجود دارد که متاسفانه نمی توانند از آن دل بکنند.

وی با بیان اینکه لازم است لیست این املاک مازاد تهیه و نسبت به واگذاری آنها اقدام شود افزود: بعضا این املاک سالهاست بلا استفاده مانده، در حالیکه می توان از محل فروش آنها پروژه‌های نیمه کاره و لازم را تکمیل و به بهره برداری رساند.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود به ضرورت تدوین و تکمیل سند توسعه شهرستانها تاکید کرد و افزود: این سند توسعه می تواند برای برنامه‌ریزی‌ها کاربرد مهم و اساسی داشته باشد.

وی ادامه داد: لازم است ادارات مختلف بسته به موضوع مرتبط با اداراتشان در تکمیل این سند مشارکت فعالانه داشته باشند.

مرادنیا در ادامه سخنان خود به ساخت هتل ورزش سقز اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه امکان استفاده همیشگی از این هتل در طول سال وجود ندارد بهتر است نسبت به واگذاری آن به بخش خصوصی اقدام شود.

وی نگهداری این هتل را نیز برای بخش دولتی هزینه بر ارزیابی کرد و گفت: بهتر است از همین آغاز طبق توافقاتی این پروژه به بخش خصوصی واگذار شود.

استاندار کردستان با بیان اینکه تعریف پروژه های جدید بنا به ضرورت در حوزه آموزش و چند مورد محدود دیگر خلاصه می شود و خبری از کلنگ زنی پروژه های جدید نخواهد بود اظهار کرد: اولویت ما در حال حاضر تکمیل و اتمام پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالا است.

وی در ادامە سخنان خود بر اتمام شبکە آبیاری و زهکشی پایاب سد چراغ ویس تاکید کرد و گفت: در پایاب این سد شش هزار و 500 هکتار تخصیص در نظر گرفتە شدە است کە برای توسعە شهرستان سقز حائز اهمیت است.

مرادنیا اضافە کرد: ما بە دنبال تخصیص آب برای 100 هزار هکتار از اراضی استان هستیم که تحقق این امر نیازمند هفت هزار میلیارد تومان است و برای اجرای آن مکاتبات فراوانی صورت گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها