فرماندار شهرستان گرمی از کشت نشایی کلزا با دستگاه تمام اتوماتیک در شهرستان گرمی برای اولین بار در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی بهشتی با اشاره به پتانسیل و ظرفیت های بسیار بالای شهرستان در بخش کشاورزی گفت: برای اولین بار در سطح استان اردبیل کشت نشایی کلزا با دستگاه تمام اتوماتیک بصورت پایلوت در شهرستان گرمی اجرا شد که با مدیریت صحیح می توانیم در راستای تغییر الگوی کشت و صنایع تبدیلی در منطقه موفق باشیم.

وی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی برای توسعه و پیشرفت شهرستان باید در کنار هم بصورت شبانه روزی تلاش کنند و صادقانه در خدمت رسانی به مردم کوشا باشند.

فرماندار شهرستان گرمی بیان کرد: از 12 واحد تولیدی در شهرک صنعتی شهرستان تعداد 6 واحد تولیدی در حال فعالیت هستند و برای کارخانه های در حال احداث شیرآلات بهداشتی بیش از 8 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره مصوب و در مرحله پرداخت می باشد که با راه اندازی این کارخانه ها در سال 98 برای 815 نفر اشتغالزایی می شود.

بهشتی تصریح کرد: از محل اعتبارات اختصاصی در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان اردبیل مبلغ 55 میلیارد تومان اعتبار برای راههای اصلی مسیر گرمی به بیله سوار و گرمی به رضی و مبلغ 10 میلیارد تومان نیز به بخش آبی شهرستان اختصاص داده شده است.

وی در پایان سخنان خود افزود: باید با همکاری و همدلی در راستای توسعه عمران و آبادانی شهرستان تلاش بیشتری داشته باشیم.