مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از ایجاد و راه اندازی چتر وای فای در 56 نقطه گردشگری استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهروز رزمی در جلسه برنامه ریزی برای توسعه صنعت توریسم و ستاد تسهیل نوروز برای گردشگران با اشاره به ایجاد و راه اندازی چتر وای فای در 56 نقطه گردشگری استان اردبیل افزود: امیدواریم با ایجاد چتر وای فای در این نقاط، موجبات رفاه و آسایش گردشگران در استان را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی موثرترین بستر برای توسعه صنعت توریسم استان اردبیل است و افزود: به دلیل بهره مندی از پتانسیل های ویژه گردشگری به عنوان یکی از قطب های صنعت توریسم کشور محسوب می شود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به اقدامات گسترده ای که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه زیرساخت های فضای مجازی در استان انجام داده است، گفت: با تلاش هایی که در حوزه توسعه زیرساخت های ICT در استان انجام شده است، هم اکنون وضعیت زیرساخت ها بسیار مطلوب است و تمامی شهرها و روستاهای استان از نسل سوم و چهارم تلفن همراه بهره مند هستند که این امر نوید بخش توسعه صنعت توریسم در استان است .

رزمی با تاکید بر اینکه نباید از نقش محوری فناوری اطلاعات در توسعه گردشگری غافل شد، افزود: می توان از قدرت نفوذ شبکه های اجتماعی و فناوری اطلاعات در توسعه توریسم و صنعت گردشگری بهره کافی را برد.

وی تولید محتواهای گردشگری را بهترین روش برای معرفی پتانسیل های استان اردبیل معرفی کرد و ادامه داد: باید با حمایت از تولید کنندگان در حوزه گردشگری و همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط با این حوزه در استان، زمینه را برای تولید محتوی در صنعت گردشگری و معرفی نقاط گردشگرپذیر استان فراهم کرد.