مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از آمادگی 19 پایگاه آموزش و پرورش برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی در اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، احمد ناصری امروز در جمع خبرنگاران بیان کرد: 500 نفر از عوامل آموزش و پرورش در ستاد نوروزی اسکان استان اردبیل در 19 پایگاه مستقر در نواحی و مناطق آموزش و پرورش آماده خدمات رسانی به مسافران و گردشگران فرهنگی نوروزی هستند.

وی از پذیرش مسافران فرهنگی استان اردبیل در این مراکز از روز 28 اسفندماه تا یک روز قبل از پایان تعطیلات نوروزی در نیمه فروردین ماه سال آینده خبر داد و افزود: جامعه هدف آموزش و پرورش مسافران فرهنگی متعلق به وزارت آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد که برای اسکان مسافران نوروزی فرهنگی این استان 750 کلاس درس در قالب 92 مدرسه آماده سازی شده است.

ناصری گفت: علاوه بر این مراکز آموزشی و رفاهی معلمان، مراکز درمانی معلمان و نیز پایگاه و اردوگاه دانش آموزی مقدس اردبیلی سرعین برای اسکان مسافران نوروزی امسال استان اردبیل آماده سازی و پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: 330 مورد از این کلاس ها جزو کلاس های با کیفیت ویژه بوده و مجهز به تختخواب، حمام، آبدارخانه و آشپزخانه، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی مناسب ، تلویزیون و یخچال بوده و شرایط مطلوبی برای اسکان دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل تاکید کرد: آموزش و پرورش رقیبی برای جامعه هتلداران نیست و با توجه به حجم گسترده سفرهای نوروزی در ایام تعطیل پایان و آغاز سال نو، اسکان مسافران فرهنگی نوعی کمک به مدیریت اسکان مسافران و گردشگران انبوه استان اردبیل نیز محسوب می شود.

ناصری همچنین بیان کرد: هنگام پذیرش مسافران نوروزی استان، بسته های فرهنگی از قبیل راهنمایای گردشگری استان و نیز بسته های فرهنگی، بهداشتی و انتظامی به آنها ارائه شده و در کنار آن، اماکن اقامتی و پذیرایی استان نیز برای اسکان احتمالی متقاضیان معرفی می شود.

وی اظهار داشت: استان اردبیل در نوروز و تابستان سال 97 با پذیرش بیش از 400 هزار نفر مسافر و گردشگر فرهنگی پس از خراسان رضوی در اسکان و نیز کیفیت خدمات رتبه دوم کشوری را کسب کرد.