رئیس پلیس آگاهی استان از کشف بیش از 1000 عدد انواع مواد محترقه قاچاق در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سعید سلیمیان گفت: در بازرسی از 2 واحد صنفی تعداد یک هزار و 14 عدد انواع مواد محترقه خطرناک قاچاق کشف شد.

وی افزود:در راستای پیشگیری از حوادث احتمالی با هماهنگی مقام قضائی از 2 واحد صنفی بازدید و تعداد یک هزار و 14 عدد انواع مواد محترقه  قاچاق کشف شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: ما بنا داریم از بروز حوادث خطرناک جلوگیری کنیم تا در آستانه سال نو خانواده ای داغ دار نشود و نگرانی و دغدغه خانواده ها برطرف شود.

سلیمیان اظهار داشت:برخورد قاطعانه با معدود افرادی که با قاچاق مواد محترقه و یا تولید یا مصرف مواد محترقه دست ساز خطرناک نظم و امنیت عمومی را مختل ساخته صورت خواهد گرفت.

سرهنگ سلیمیان با اشاره به اینکه پلیس مجری قانون است و در قانون برای افراد مخل نظم و امنیت مجازات در نظر گرفته شده است،گفت: برابر قانون قاچاق،خرید و فروش و ... مواد منفجره و محترقه بطور غیرمجاز جرم محسوب و مرتکب آن به مجازات مندرج در قانون محکوم می شود.

رئیس پلیس آگاهی اصفهان در پایان به همشهریان توصیه کرد: از نگهداری مواد محترقه در منزل و بخصوص در کنار وسایل حرارتی جلوگیری شود، فروشندگان مواد اولیه مواد محترقه از فروش این مواد به کودکان و نوجوانان خودداری کنند ، والدین باید خطرات بازی با مواد محترقه را به کودکانشان آموزش دهند و نیز آنان را از انجام چنین اقداماتی منع کنند.