تمامی اعتبار طرح شوق زیارت از کمک های مردمی و بدون هیچگونه اعتبار و کمک های دولتی انجام می شود

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حجت‌الاسلام علی‌محمد اسلامی منش ، معاون فرهنگی کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه این نهاد با هدایت کمک های دریافتی از مردم نیکوکار  به اعزام آن دسته از مددجویانی که به دلیل ناتوانی مالی تاکنون طعم شیرین زیارت مزار نورانی اهل بیت را نچشیده اند، اقدام کرده است، گفت: 230 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت با کمک نیکوکاران یزدی در قالب طرح شوق زیارت به مشهد مقدس اعزام شدند.

وی افزود: کمیته امداد در طرح شوق زیارت   با طراحی مسیرهای مشخص برای جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردمی و خیران نیک اندیش، علاوه بر فراهم کردن امکان زیارت اماکن مقدسه توسط نیازمندان جامعه، زمینه مشارکت نیکوکاران و مردم شریف برای مشارکت در این طرح را مهیا کرده است.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه این طرح با شعار  یاریگر کسانی باشیم که در حسرت زیارت مانده‌اند در حال اجرا است، گفت: مردم نیکوکار استان یزد می توانند با مراجعه به دفاتر این نهاد در سطح استان و یا مراجعه به سایت shogheziarat.emdad.ir در این طرح خداپسندانه مشارکت کنند و از برکات معنوی آن بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه تمامی اعتبار این طرح از کمک های مردمی و بدون هیچگونه اعتبار و کمک های دولتی انجام می شود، یادآور شد: از ابتدای سال جاری تا کنون چهار هزار و 588 مددجوی تحت حمایت به اردوی زیارتی آموزشی مشهد مقدس، قم و شیراز و اردوهای آموزشی درون استانی اعزام شدند.

اسلامی منش افزود: طی این مدت ۴۴۲ مددجو به سفر زیارتی عتبات عالیات، 2165 مددجو به اردوی زیارتی مشهد مقدس و 5۳۰ نفر به زیارت بارگاه مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) مشرف شدند و 1451مددجو نیز به اردوهای آموزشی درون استانی اعزام شدند.

شایسته ذکر است: مادران و دختران تحت حمایت، زنان و مردان سرپرست خانوار، سالمندان، دانش آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی ازجمله مددجویان بهره‌مند از برنامه‌های اردویی کمیته امداد هستند.