رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از آماده باش 137 نیروی عملیاتی برای مقابله با حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال خبر داد و اعلام کرد: دو اکیپ سیار از آتش نشانان در میدان آزادی و انقلاب جهت تسریع در امداد رسانی به موقع به شهروندان مستقر شده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمدسهیل فضل وزیری اظهار داشت: مراسم چهارشنبه آخر سال هر ساله شاهد حوادث ناگوری هستیم که لزوم تعامل شهروندان ،آمادگی کامل نیروهای این سازمان وهمچنین فرهنگ سازی لازم می تواند در کاهش حوادث چهارشنبه سوری تاثیر گذار باشد.

 رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج بیان کرد : این سازمان در راستای کاهش حوادث در چهار شنبه آخر سال تمهیدات و اقدامات لازم را صورت داده است.

وی از آماده باش 137 نیروی عملیاتی برای مقابله با حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال خبر داد و اعلام کرد: دو اکیپ سیار از آتش نشانان  از دهم اسفند ماه در میدان آزادی و انقلاب در دو شیفت صبح و عصر جهت  تسریع در اماد رسانی در مواقع بروز  حوادث به شهروندان مستقر شده اند.

فضل وزیری افزود: علاوه بر دو اکیپ مستقر در میادین اصلی، یک اکیپ دیگر نیز در روز چهارشنبه آخر سال در ورودی پلیس راه همدان جهت امداد رسانی سریع استقرار خواهند یافت.

وی همچنین به برپایی پویش نه به چهارشنبه سوری خطرناک به منظور مقابله با رفتارهای پرخطر و استفاده از مواد محترقه خطر آفرین و کاهش حوادث اشاره نمود.

فضل وزیری در ادامه تصریح کرد: اقدامات فرهنگی نیز همچون تهیه بروشورهایی با موضوع های "بچه ها مواظب باشیم، توصیه های ایمنی نوروزی، نکات ایمنی در سفر" و پوسترهایی با محوریت "نه به چهارشنبه سوری خطرناک، حواسمان باشد چهارشنبه سوری چهارشنبه سوزی نشود، به بهانه چهارشنبه سوری با رفتارهای پرخطر نوروز را به آتش نکشانیم" تهیه و در بین شهروندان به ویژه قشر جوان و دانش آموزان در حال توزیع است.

وی یادآور شد: از دیگر اقدامات فرهنگی  این سازمان  در ایام می توان به آموزش های ایمنی با محوریت خطرات چهارشنبه سوری  به نونهالان و دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس سطح شهر اشاره نمود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج همچنین گفت: در همین راستا بنرهای هشدار دهنده در خصوص خطرات چهارشنبه آخر سال نیز تهیه و در سطح شهر نصب شده است.

فضل وزیری تصریح کرد: تمامی نیروهای عملیاتی و ستادی و 8 ایستگاه آتش نشانی مستقر در سطح شهر و نواحی منفصل در روز سه شنبه و چهارشنبه آخر سال در آماده باش کامل هستند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد 14 خودرو سنگین، 18 خودروی سبک و 3 موتور چهارچرخ و تریل نیز در ایستگاههای هشتگانه ثابت و ایستگاههای سیار  در این روز در اختیار آتش نشانان برای مقابله با حوادث احتمالی است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج در نهایت توصیه نمود: خانواده ها در روزهای پایانی سال بر فرزندان خود نظارت صحیح و مناسب اشته و آنان را از خطرات استفاده از مواد محترقه پرخطر جهت کاهش حوادث آگاه سازند تا خاطره خوبی از این آیین دیرینه در یادگار بماند.