طراح جشنواره «سور، سرنا، زندگی» گفت:ما می توانیم بسیاری از هنجارهای اجتماعی را به وسیله ی موسیقی به نسل‌های بعد انتقال دهیم از این رو نباید موسیقی در جامعه کم‌رنگ شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «علی رضایی» در آئین اختتامیه پنجمین جشنواره سور، سورنا، زندگی با بیان اینکه خوشبختانه هر سال شاهد ارتقای کیفی و کمی این جشنواره هستیم، گفت: تاثیر موسیقی را نمی‌توان کتمان کرد چرا که در انتقال مفاهیم و ارزش‌ها نقش به سزایی دارد.

طراح این جشنواره با بیان اینکه موسیقی یکی از مهمترین عواملی است که می توان به وسیله ی آن فرهنگ ها و آئین ها را به نسل بعدی منتقل کرد، گفت: موسیقی پاسخگوی نیاز روحی انسان است و می تواند این نیاز را به بهترین و درست‌ترین شکل مرتفع کند.

این نویسنده و پژوهشگر هرمزگانی با اشاره به جایگاه والای موسیقی در طول تاریخ گفت: موسیقی در طول تاریخ از جایگاه و ارزش والایی برخوردار بوده و در میان خانواده های ایرانی مورد توجه زیادی قرار داشته است.

رضایی در پایان گفت: ما می توانیم بسیاری از هنجارهای اجتماعی را به وسیله ی موسیقی به نسل‌های بعد انتقال دهیم از این رو نباید موسیقی در جامعه کم‌رنگ شود.

به گزارش موج، جشنواره سور، سورنا، زندگی هر ساله با محوریت موسیقی در شهر تیرور میناب برگزار می‌شود.