جمعی از فعالین حوزه فرهنگ وهنر استان کردستان در پی اتفاقات حادث شده در چند روز گذشته در برنامه تلویزیونی پر مخاطب چریکه ی شو و حواشی پیش آمده، طی بیانیه ای از عملکرد مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان تشکر نمودند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، جمعی از فعالان و خادمین حوزه‌ی فرهنگ و هنر کردستان با نگارش بیانیه ای حمایت خود را اقدامات وحرکتهای مثبت وسازنده صداوسیمای مرکز کردستان اعلام نمودند. متن این بیانیه که نسخه ای ازآن در اختیار این خبرگزاری قرار گرفت به شرح ذیل است:

جناب آقای ابوالقاسم امان‌اللهی

مدیر محترم سازمان صدا و سیمای کردستان

جایگاه شامخ و فرِّ فرهنگ و هنرِ کردستان ریشه در معدنی پایان ناپذیر از اصالت‌های نیاکان و تنوع بیکران گونه‌های فرهنگی تاریخ این ملّت بزرگ دارد. لذا خدمت در راه حفظ این میراث ارزشمند و توسعه‌ی هرکدام از شئون آن، برای تمام فرزندان این سرزمین، افتخاری بی‌بدیل است و صد البته وظیفه‌ای بایسته.

به طور قطع، رسانه، به ویژه صدا و سیما، یکی از کارآمدترین و قوی‌ترین ابزارهای امروز برای تحقّق اهداف توسعه‌ی همه جانبه‌ی فرهنگی است و مدیریت این رسانه‌ی قدرتمند و پرتأثیر جایگاهی بسیار مهم و استراتژیک در نیل به این اهداف دارد.

فرزند غیور و فرهنگی کردستان! (منطقه گروس) هنرمند ارجمند و خدمتگزار دیار زاگرس! جناب آقای ابوالقاسم امان‌اللهی!

از روزی که سکان اداره‌ی این سازمان در دستان پرکفایت و دلسوز شما قرار گرفت، نسبت به قبل، تغییرات تاکتیکی و مدیریتی هدفمند و پویا را در آن شاهد بوده‌ایم. که نمونه‌ی بارز آن حضور جوانان و شخصیت‌های هنری در برنامه‌های شبکه‌ی کردستان و اهتمام شما به حمایت از تولید برنامه‌های ارزشمند و ماندگار از جمله سریال‌های تاریخی، سنجرخان، مستوره اردلان و ...  ثبت و ضبط میراث فرهنگی و کهن این سرزمین حقیقتی بلامنازع است. البته از شما، که خود فرزند همین آب و خاک هستید، جز این هم انتظار نمی‌رود. اطمینان داشته باشید، مردم فرهنگی و بزرگوار کورد، قدردان زحمات شما و همکاران، هنرمندان و فرهیختگان شاغل در صدا وسیمای کردستان هستند.  

مردم نیک اندیش کورد درک می‌کنند، که در تولید هزاران ساعت برنامه‌ی زنده، وقوع خطا امری طبیعی است. اگر چه شنیدن واژگان نامتعارف و منافی ادب را دور از شأن رسانه‌ای وزین و نجیب چون شبکه‌ی با اصالت و فرهنگ می‌دانند، امّا قطعاً حساب خطای لفظی و غیر عمد یک فرد را به سایر همکاران شما تعمیم نمی‌دهند.

قابل الذکر است، خبط مجری تیپ طنز برنامه‌ی چریکه‌ی شه‌و، سخنی لغو و هزلی بی‌موقع بود که متاسفانه بر آبروی کاری و هنری او خدشه وارد آورد، هرچند که رسانه فضای مجازی به وسیله‌ی قدرت و سرعت شدید خود در توزیع خبر، کاری کرده که در مسائلی از این دست دیگر «آب رفته باز نیاید به جوی»، امّا مردم رئوف کورد با بخشش خود، از این مجری جوان نیز گذشت خواهند کرد.

موضع شما در قبال این امر و عذرخواهی فوری از مردم، نشان داد که مردم در مدیریت شما در رأس هِرمِ اهتمام قرار دارند. کاش مدیرانی که خطاهای مدیریتی‌شان از حد یک هزل بی‌موقع یک هنرمند بسیار فراتر رفته و خسارات سوء مدیریت‌شان بلاهای عظیمی بر سر این مردم آورده، نیز جرأت یک بار عذرخواهی از این مردم را به خود می‌دادند. عذرخواهی شما نه تنها موجب کاهش محبوبیت شما نشد، بلکه احترام و فروتنی شما را در مقابل مردم دیارتان بیشتر ثابت کرد. 

سربلند و مؤیّد باشید.

جمعی از فعالان و خادمان حوزه‌ی فرهنگ، هنر و رسانه کردستان

به گزارش خبرگزاری موج کردستان چند روز پیش مجری تیپ گوی طنز برنامه چریکه ی شو که یکی از برنامه های پرمخاطب سیمای مرکز کردستان می باشد در حین برنامه زنده و در اشتباهی سهوی کلماتی خلاف شئون اخلاقی واسلامی بر زبان راند که روابط عمومی صداوسیمای مرکز کردستان،پیشتر طی بیانیه ای از مخاطبان ومردم کردستان عذر خواهی نموده بود.