امام جمعه سنندج بیان نمود: با توجه به ایثار و فداکاری که شهدا در راه حفظ ارزش‌های دینی و اسلامی و دفاع از آب و خاک خود کردند، لذا تک تک ما به جایگاه شهدا ارج بنهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حاج ماموستا عبدالرحمان خدایی، ظهر امروز، 17 اسفندماه در آیین عبادی – سیاسی نمازجمعه سنندج با اشاره به روز  22 اسفندماه سالروز گرامیداشت یاد شهدا اظهار کرد: در اهمیت جایگاه شهدا پیامبراکرم( ص) می‌فرماید: «شهید همچون شمعی می‌سوزد تا اطراف خود را روشن کند».

وی شهدا را منشاء ایثار، فداکاری و انسان دوستی برای دیگران دانست و افزود: شهدا برای تعالی،  رشد و ماندگاری جامعه اسلامی خود را فدا کردند.

امام جمعه سنندج بیان کرد: با توجه به ایثار و فداکاری که شهدا در راه حفظ ارزش‌های دینی و اسلامی و دفاع از آب و خاک خود کردند، لذا تک تک ما به جایگاه شهدا ارج بنهیم.

وی با اشاره به روز احسان و نیکوکاری عنوان کرد: صدقه دادن در ر اه خداوند متعال موجب گشایش درهای رحمت الهی می‌شود وزمینه ساز جامعه سالم خواهد شد.

ماموستا خدایی با اشاره به اینکه سال جاری نیز در حال اتمام است و فرصت ما برای بهره‌گیری از فرصت امسال به پایان می‌رسد، تاکید کرد: در این روزهای پایانی سال با انسانی و اسلامی کردن اعمال، گفتار و کردارمان هم از فرصت باقیمانده امسال نهایت استفاده را ببریم و موجبات خشنودی خداوند متعال را فراهم کنیم.

وی عنوان کرد: در این راستا اگر خارج از دستورات الهی و دینی رفتار کردیم باید بلافاصله با توبه و استغفار به همان مسیری که خداوند تعیین کرده است، بازگردیم.

امام جمعه سنندج با اشاره به روز درختکاری یادآور شد: کاشتن نهال و نگهداری از درختان یکی از تاکیدات دین اسلام است و می تواند برای فرد همچون صدقه و احسانی ماندگار باشد.