معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت گفت: سطح زیر کشت گندم در کشور 2درصد از سال گذشته بیشتر شده است و وضعیت مزارع تا این لحظه بسیار عالی است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان،  معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت  در آیین کلنگ زنی مجتمع خدماتی و تبدیلی صنایع کشاورزی نهاوند در 2 فاز اظهار کرد: امسال بیش از 14میلیون تن گندم در کشور از مزارع این محصول برداشت خواهد شد و این میزان تولید گندم از دو میلیون و ۶۰ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم آبی و سه میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار سطح زیر کشت دیم تولید می شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت با بیان اینکه امسال در چهارمین سال متوالی خودکفایی در تولید گندم هستیم و نیازی به واردات این محصول نیست، ادامه داد: در سال گذشته ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم برداشت شد که طبق پیش بینی، در سال جاری نسبت به سال گذشته یک میلیون افزایش تولید گندم خواهیم داشت.
کشاورز گفت: سطح زیر کشت گندم در کشور 2درصد از سال گذشته بیشتر شده است و وضعیت مزارع تا این لحظه بسیار عالی می باشد.
وی با بیان اینکه تدارک کود شیمیایی خیلی بیشتر از سال گذشته دیده شده است اظهار کرد:تقریبا 24درصد تا امروز از سال گذشته کود بیشتری مصرف کرده ایم و اولین سالی است که بعد از مدتها با 80هزار تن بذر مازاد به سال زراعی قبل رفتیم و هیچ کشاورزی در دسترسی به بذر استاندارد مشکلی نداشته است.
وی با بیان اینکه در سال زراعی جدید پیش بینی می شود بیش از 14میلیون تن گندم برداشت شود افزود:برای سال چهارم کشور از واردات گندم بی نیاز خواهد شد.
کشاورز همچنین درباره عدم دریافت پول چغندرکاران گفت:من دیروز مطلع شدم که کشاورزان کرمانشاه و همدان از یک کارخانه خارج از منطقه طلبکار هستند و سریعا با مسئولین کارخانه تماس گرفتم و قول دادند که تا پایان سال جاری مطالبات کشاورزان این دو منطقه نیز پرداخت شود.
 در ادامه با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی فرماندار نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی ومدیران استانی وشهرستانی  مجتمع خدماتی وتبدیلی صنایع کشاورزی نهاوند در 2فاز که ، فاز اول این پروژه شامل ایجاد سردخانه ۱۰ هزارتنی همراه با بسته بندی میوه جات ، تولید کنسانتره وپودر میوه با ظرفیت ۳۰ هزار تن و اعتبار ۸۰ میلیارد تومان و فاز دوم این پروژه شامل  تولید  انواع آبمیوه  کلنگ زنی شد.