مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یزد گفت: تردد خودروهای عبوری به جنوب کشور در محورهای استان یزد، فعالیت‌های نیروهای راهداری و ناوگان حمل و نقل عمومی، پلیس راه و نیروهای امدادرسان را که در همه شرایط فعال هستند، دو چندان می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، علی علیخانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یزد عصر روز چهارشنبه در نشست مشترک ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای با رؤسای پلیس‌راه شهرستان‌های استان یزد با اشاره به آمادگی کامل نیروهای راهداری و ناوگان حمل و نقل جاده ای در سراسر استان برای سفرهای نوروزی اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی یزد که در مرکز کشور واقع شده، مسیر عبوری اغلب سفرهای نوروزی است.

وی هدف این جلسه را هماهنگی و هم اندیشی برای ارتقاء خدمات رسانی مناسب به مردم استان و کشور عنوان کرد و افزود: تردد خودروهای عبوری به جنوب کشور در محورهای استان یزد، فعالیت‌های نیروهای راهداری و ناوگان حمل و نقل عمومی ، پلیس راه و نیروهای امدادرسان را که در همه شرایط فعال هستند، دو چندان می‌کند.

مدیرکل راهداری یزد با اشاره به جلسه اخیر با حضور وزیر راه و شهرسازی و مسئولان راهداری کشور خاطرنشان کرد: پیش بینی شده تا وزیر راه ، گشت هوایی و بازدیدهای سرزده از استانها و شهرستانها داشته باشد.

علیخانی با اشاره به تأکید وزیر راه بر ارتقاء رتبه های استانی و لزوم تلاش برای حفظ آنها اضافه کرد: تلاش همه نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، پلیس راه، اورژانس، هلال احمر و سایر دستگاههای خدمات رسان در همه ایام و شرایط ، خدمت رسانی به مردم و فراهم آوردن شرایط سفری ایمن و بدون حادثه است.

وی در این خصوص به برخی فعالیتها اشاره کرد و ادامه داد: در محورهای استان یزد با لکه‌گیری، ترمیم و شست‌وشوی علائم راهنمایی و رانندگی، ترمیم حفاظ‌های کناری و میانی، خط کشی‌ها ، آشکارسازی نقاط حادثه خیز و بازدید از مراکز معاینه فنی و اماکن عمومی و مجتمع های خدماتی به استقبال طرح سفرهای نورزی خواهیم رفت.

علیخانی، بازدید از مراکز معاینه فنی، مجتمع‌های بین‌راهی، شرکت‌های حمل و نقل را نیز از مواردی برشمرد که در دستور کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای سفرهای نوروزی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ایجاد محیطی آرام و ایمن همراه با خدمات مسافران نوروزی ، نهایت تلاش راهداران و پلیس راه و سایر دستگاه هاست تا شیرینی سفر برای آنها بماند ، گفت: یزد امسال کاهش چشمگیر تلفات جاده‌ای در محورهای برون‌شهری و رتبه نخست را در کارنامه خود داشته و با تلاش همکاران شهرستانها سعی در حفظ این جایگاه داریم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یزد در پایان با اشاره به معرفی ادارات نمونه راهداری هم اظهار داشت: راهداری خاتم در کاهش تلفات جاده ای ، اردکان در خاکریزی ها ، میبد در اصلاح شیب شیروانی و تفت در راهداری زمستانی نمونه شده اند.