معاون فرمانداری اردکان گفت: رسانه ها در این امر مهم همگام با ملت و دولت باشند تا محیط زیست عالی و عاری از آلودگی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مرتضی افخمی عصر چهارشنبه در آیین گرامیداشت روز درختکاری با بیان اینکه درشهرستان اردکان با پیگیری ها و کارهای صورت گرفته به جایگاه توسعه یافتگی در بخش صنعت رسیده ایم افزود: ولی لازم است در دیگر ابعاد نیز شهرستان را به جایگاه واقعی و درخور شان مردم این دیار برسانیم .

وی اضافه کرد: یکی از این مقوله ها حفظ منابع طبیعی و محیط زیست است که باید با توجه به گسترش صنایع در این بحث جدی تر وارد شویم و تلاش کنیم فضای سبز شهرستان را گسترش داده و محیط زیست را حفاظت نماییم .

افخمی در ادامه اظهار داشت: با توجه به عنایت مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) ، تدابیری که دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی به بخش منابع طبیعی کشور داشتند اعتبارات خوبی به این بخش اختصاص داده که بی سابقه بود و شهرستان اردکان هم از این اعتبارات بهره خوبی برد .

وی گفت: امیدواریم این اعتبارات ازجانب مجلس پایدار شود تا بتوانیم فضای سبز شهرستان را توسعه دهیم.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان نیز درادامه با بیان اینکه با توجه به وجود مشکلات زیست محیطی شهرستان لازم است که به درختان و فضای سبز اهمیت بیشتر داده شود گفت: هر روز ، روز درختکاری است ، درختان را پاس بداریم .

به گزارش خبرگزاری موج یزد، رقیه کرمانیان معاون فرمانداری اردکان گفت: یکی از مواردی که در توسعه پایدار مهم است حفظ محیط زیست و منابع طبیعی است که مسئولان باید به آن توجه لازم را داشته باشند .

وی با اشاره به آیات و روایات در خصوص اهمیت درخت و درختکاری گفت: توجه به محیط زیست فقط محدود به مسئولان نمی شود بلکه مردم نیز پیش قدم شوند .

 معاون فرمانداری اردکان تصریح کرد: رسانه ها در این امر مهم همگام با ملت و دولت باشند تا محیط زیست عالی و عاری از آلودگی داشته باشیم.

کرمانیان افزود: نمی خواهیم شرمنده آیندگان باشیم، باید تمام تلاش مان حفظ محیط زیست و طبیعت اطرافمان باشد .

مساحت کل شهرستان اردکان 2میلیون 309 هزار هکتار، مراتع آن یک میلیون و 600 هزار هکتار، جنگل دست کاشت 6هزار و 130هکتار ، جنگل طبیعی با احتساب بیشه زار و درختچه زار 87هزار و 352هکتار و کل منابع طبیعی شهرستان 2میلیون 294هزار و 848هکتار است.