مدیر کل امور مالیاتی استان یزد گفت: ابایی از تعدیل مالیات‌ها نداریم و این نشانه قوت و بالندگی نظام مالیاتی کشور و استان یزد برای رسیدن حق به حق‌دار است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علیرضا جدیدی اردکانی سرپرست فرمانداری اردکان روز چهارشنبه مدیرکل امور مالیاتی استان یزد و نمایندگان جمعی از واحدهای صنفی و صنعتی دچار مشکل در این حوزه را به نشستی مشترک دعوت کرد تا برای رفع پاره‌ای از مشکلات موجود تبادل ‌نظر و تصمیم‌ گیری شود.

جدیدی اردکانی در این نشست افزود: وضعیت اقتصادی کشور به گونه ‌ای پیش رفته که درآمدهای حاصل از مالیات به مهم‌ترین منبع درآمدی کشور تبدیل شده و بخش عمده‌ای از آن توسط مردم و صنایع پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مودیان یزدی همواره جزو خوش ‌حساب‌ترین مودیان بوده‌اند، از دستور مدیرکل امور مالیاتی استان یزد برای بخشودگی بخشی از جرائم تقدیر کرد و افزود: به ‌واسطه شرایط اقتصادی، تعدادی از صنایع شهرستان اردکان تحت فشار مالیاتی هستند که نیازمند مساعدت و همکاری بیش ‌تر این اداره کل هستند.

مدیرکل امور مالیاتی استان یزد نیز با اشاره به اینکه قانون امور مالیاتی دارای ابهاماتی است، گفت: ممکن است در رسیدگی به یک پرونده واحد نظرات متفاوتی از سوی کارشناسان دریافت شود.

منوچهر اسدی افزود: اختلاف‌ها طبیعی است و درصورت رسیدگی مجدد، ابایی از تعدیل مالیات‌ها نداریم و این نشانه قوت و بالندگی نظام مالیاتی کشور و استان یزد برای رسیدن حق به حق‌دار است.

نمایندگان و مدیران شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان، لامپ‌های LED بهنور، نساجی سیدالشهدا، واحدهای محصولات کنجدی، شرکت چینی رز و... از شرکت‌های حاضر در این جلسه بودند که نسبت به بررسی مسائل مالیاتی آن‌ها با حضور اسدی مدیرکل امور مالیاتی اقدام و درخصوص بخشش حداکثری یا تقسیط بدهی مالیاتی آن‌ها تصمیم‌ گیری شد.

مرکز شهرستان 98 هزار نفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.