استاندار یزد گفت:امروز که روز درختکاری است طرح هر شهید یک درخت اجرا می شود و به برای هر شهید یک درخت کاشت می شود این کار ارزشمند را به فال نیک می گیریم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدعلی طالبی استاندار یزد به اهمیت درخت و درختکاری اشاره کرد و گفت: موضوع درختکاری امروز در فرهنگ ملی و دینی ما به یکی زیباترین کارهای فرهنگی تبدیل شده است.

وی افزود: در استان یزد علارغم محدویت های منابع آبی توسعه درختکاری و فضای سبز با کاشت درختان کم آبخواه در یزد را در دستور کار داریم.

این مقام مسئول سرانه فضای سبز در استان و کشور را به ترتیب 13 و 25 متر مربع بیان و تصریح کرد: ضرورت دارد برای افزایش این سرانه برنامه های در دستور کار خود قرار دهیم.

طالبی خاطرنشان کرد: امروز که روز درختکاری است طرح هر شهید یک درخت اجرا می شود و به برای هر شهید یک درخت کاشت می شود این کار ارزشمند را به فال نیک می گیریم.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد هم با اشاره به اهمیت توسعه فضای سبز در یزد گفت: فضای سبز بخش مهمی از زندگی انسان امروز را به خود اختصاص داده است.

محمدرضا آخوندی افزود: به مناسبت هفته منابع طبیعی 300 هزار اصله نهال رایگان در استان توزیع می شود.

آخوندی هدف از توزیع نهال ترویج فرهنگ درختکاری و توسعه فضای سبز با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی منطقه بیان کرد و افزود: نهال های توزیع شده شامل گونه های سازگار با منطقه از جمله سرو ، کاج، اقاقیا، سنجد زینتی ، سنجد شیرین و تلخ است.