با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و کامران نماینده مجلس و ریاست محترم شهرداری،شورای شهر پروژه های عمرانی شرکت عمران بهارستان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد روند پیشرفت شهر بهارستان گفت: با توجه به توسعه و پیشرفت بهارستان، شرکت های شهر های جدید آمادگی های لازم را جهت ساخت  و تامین مسکن ، پارک و فضای سبز مدرسه و مراکز آموزشی را همزمان به پایان و بهره برداری می رساند.

طاهر خانی در مورد ساخت مراکز درمانی و بیمارستان در شهر بهارستان اذعان داشت:با توجه به جمعیت حدود 100 هزار نفری ساکن در شهر بهارستان، سرمایه گذاران بسیاری در  حوزه های درمانی و فرهنگی مراجعه می نمایند تا با اختصاص زمین بتوانند فعالیت خود را در شهر بهارستان آغاز نمایند. انشا الله در سال اینده روند ساخت بیمارستان در شهر بهارستان آغاز خواهد شد.در مورد آرامستان نیز در شهر بهارستان در حال برسی جهت اختصاص زمین به این حوزه می باشیم.

وی در خصوص ساخت مترو شهر بهارستان افزود: مترو شهر بهارستان پروژه بزرگ و کلانی می باشد و تا امروز دچار توقف نشده است، اما بخش عمده زمان بری مترو در مبحث معارضین ملکی می باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به بحث سنگین مالی پروژه برای افتتاح متاسفانه مقداری محدودیت داریم که انشا الله با همکاری نمایندگان مجلس اصفهان همچون کامران در صدد می باشیم این موانع را رفع نماییم و با استفاده از منابع مالی پروژه های عمرانی تا پایان دولت یازدهم مترو بهارستان را افتتاح نماییم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در مورد شهر بهارستان اذعان کرد:در کمیسیون تلفیق مجلس سعی نموده ایم شهرک های اقماری همچون بهارستان، تقویت و ارتقا پیدا نمایند.

حسن کامران گفت: پروژه مترو بهارستان یکی از این برنامه جهت رشد و نمو شهر می باشد که با توجه به مصوبات لازم جهت اتمام پروژه بهارستان را در مجلس تخصیص  و پیش بینی نموده ایم  سعی داریم مترو بهارستان را هر جه زودتر به پایان برسانیم.

وی ادامه داد: لازم به ذکر می باشد جهت ساخت آرامستان هیچ گونه ردیف بودجه ای در مجلس وجود ندارد و شرکت عمران با در نظر گرفتن جایگاه و زمین مناسب می تواند ساخت آرامستان را در شهر بهارستان آغاز نماید.

کامران در پایان اعلام نمود: وزارت کشور با ایجاد بخش داری در شهر بهارستان موافقت نموده و به زودی شهر بهارستان تبدیل به بخش خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص ساخت بیمارستان نیز همانگونه که مستحضر هستید 33 هزار دفترچه تامین اجتماعی کارگری در شهر بهارستان وجود دارد  و ما درصدد هستیم بیمارستانی جهت حال رفاه شهروندان بهارستان در شهر ایجاد نماییم.

ریاست شرکت عمران شهر بهارستان نیز از اختصاص2 قطعه زمین به تامین اجتماعی و بخش خصوصی جهت ساخت بیمارستان در شهر بهارستان خبر داد.

احمدی اذعان داشت: متاسفانه سازمان تامین اجتماعی دارای ریاست نیست و باید تا اردیبهشت ماه سال 98 و انتخاب ریاست این سازمان منتظر بمانیم تا در جلسه ای مشترک با حضور دکتر طاهر خانی و دکتر کامران بتوانیم مراحل اولیه و اداری و دریافت مجوز جهت ساخت بیمارستان را دریافت نماییم.

پروژه های افتتاح شده شرکت عمران بهارستان:

بوستان مهر (در محله مسکن مهر جنوبی)

یادمان شهدای گمنام

آماده سازی محلات فاز های 2 و 3

تکمیل مسجد حضرت فاطمه (س)

تکمیل مسجد علی ابن ابی طالب (ع)

تکمیل مسجد حضرت معصومه (س)

بازسازی قنات حجت آباد