موج
کدخبر : ۲۶۸۲۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268251

مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد؛

مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد گفت: هدف از راه اندازی بازارچه دانشجویی چرتکه در وهله نخست، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از طریق توسعه و تقویت کارآفرینی دانشجویان، ارتقای نشاط اجتماعی بین دانشجویان است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، بازارچه تولیدات دانشجویی چرتکه با همکاری اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و دانشگاه یزد، دوازدهم اسفند ماه در محل صحن دانشجوی دانشگاه یزد افتتاح شد.

به گفته مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد، هدف از راه اندازی بازارچه دانشجویی در وهله نخست، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از طریق توسعه و تقویت کارآفرینی دانشجویان، ارتقای نشاط اجتماعی بین دانشجویان، فرهنگسازی خانواده پایدار با تأکید بر ترویج کسب و کار و اشتغال دانشجویان، آشنایی دانشجویان با فرصت های اشتغال و کارآفرینی و نیز تقویت وضعیت اقتصادی قشر دانشجو است.

فخرالسادات خامسی هامانه با بیان اینکه این نمایشگاه برای نخستین بار در استان برگزار شده است، گفت: آثار و تولیدات دانشجویی در زمینه های

صنایع دستی، هنرهای تجسمی، پوشش ایرانی اسلامی، سوغات و خوراکی های محلی، هسته های نوآور مرکز کارآفرینی، معرفی مراکز گردشگری و سوغات در این نمایشگاه به نمایش و فروش می رسد.

وی در خصوص برنامه های جانبی این بازارچه بیان کرد: برگزاری پنل های آموزشی ویژه دانشجویان با موضوعات کارآفرینی، اشتغال، آشنایی با قوانین کار و نحوه دریافت تسهیلات اشتغال زایی از جمله برنامه های جنبی این نمایشگاه است.

خامسی تصریح کرد: این بازارچه طی تفاهم نامه مشترک میان اداره کل امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد ، دانشگاه یزد ، وزارت علوم و سازمان امور اجتماعی کشور برپا شده است.

گفتنی است، افتتاح این بازارچه با حضور  فخرالسادات خامسی هامانه  مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد، محمد امین بنایی کارشناس مسئول فعالیت های اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، معاونان فرهنگی و اجتماعی، ‌دانشجویی و آموزشی و تحصیلات تکمیلی و نیز جمعی از مدیران و دانشجویان در دانشگاه یزد رسمأ آغاز به کار کرد.

لازم به ذکر است، این نمایشگاه یازدهم تا بیست و یکم اسفند ماه با همکاری اجرایی انجمن علمی کارآفرینی دانشگاه یزد در محل صحن دانشجوی دانشگاه یزد دایر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها