رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: شرایط عفو از سوی رهبری مشمول افرادی می شود که تا تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ محکومیت آنان قطعیت یافته و واجد شرایط استفاده از عفو یا تخفیف مجازات تشخیص داده شده‌اند و در پی این عفو 822 زندانی هرمزگانی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین اکبری در جریان برگزاری پنجمین جلسه کمیته کاهش جمعیت کیفری و کنترل جمعیت زندانیان استان هرمزگان ضمن ابراز قدردانی از رهبر معظم انقلاب به دلیل تأکیدات و توجهات  خاصه معظم له به موضوع  کنترل و کاهش جمعیت کیفری زندان ها، تصریح کرد: دستورالعمل ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی؛ نقطه عطفی در روند کنترل و کاهش جمعیت زندان ها و رویکردی ارزنده‌ و قابل تقدیر در مسیر توسعه عدالت و کاهش آسیب های  اجتماعی محسوب می گردد.

وی در ادامه اظهار داشت: با اجرای بخشنامه عفو گسترده اعطایی از سوی  مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، تا کنون؛  یک هزار و 472 از محکومان دادگاه های عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی  استان هرمزگان مشمول عفو و تخفیف مجازات قرار گرفته و از این تعداد 822  نفر از زندان آزاد شده اند.

وی  خاطر نشان کرد :شرایط و ضوابط عفو اعطایی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مشمول افرادی می گردد که تا تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ محکومیت آنان قطعیت یافته و واجد شرایط استفاده از عفو یا تخفیف مجازات تشخیص داده شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین اظهار داشت: بر این اساس 650 نفر نیز مشمول تخفیف مجازات قرار گرفته اند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در ادامه افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۹۱ زندانی جرایم غیر عمد با همکاری ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند و جلب مشارکت های مردمی خیران و مردم  نیک اندیش استان هرمزگان آزاد شده اند.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان  در پایان خاطرنشان کرد: روند بررسی عفو و تخفیف مجازات دیگر محکومین  و مشمولان بخشنامه عفو گسترده اعطایی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد و آمار نهایی متعاقباً اعلام خواهد شد