مدیر کل هواشناسی استان اردبیل از تداوم بارش باران و برف همراه با وزش باد تا ظهر جمعه در بیشتر مناطق استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی دولتی مهر امروز در جمع خبرنگاران افزود: براساس نقشه های هواشناسی، امروز آسمان استان ابری و در مناطق مرکزی با وزش باد گاهی با سرعت تند تا شدید بوده و در ادامه فعالیت سامانه بارشی تا ظهر فردا پنجشنبه در مناطقی از استان بارش باران و برف پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد: از بعدازظهر فردا پنجشنبه 9 اسفند ضمن تداوم وزش باد، موج دوم بارش باران و برف در سطح استان بویژه در مناطق شمالی و جنوبی استان آغاز می شود و تا ظهر جمعه ادامه می یابد.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل افزود: با توجه به کاهش نسبی دما از پنجشنبه شب در مناطقی از استان اردبیل بارش بصورت برف پیش بینی می شود.

دولتی مهر بیان کرد: از عصر جمعه با توجه به خروج سامانه از منطقه بتدریج از میزان ابرها کاسته شده و آسمان مناطق مرکزی و جنوبی استان تا روز یکشنبه هفته آینده صاف تا نیمه ابری اما در مناطق شمالی استان،آسمان نیمه ابری تا ابری پیش بینی می شود.

وی گفت: ضمن اینکه طی روزهای جمعه و شنبه و یکشنبه در مناطق مرکزی و بویژه مناطق جنوبی استان در طول شب ها دمای هوا در مناطق مرکزی 1 الی 2 درجه زیر صفر ، در مناطق جنوبی استان 3 الی 6 درجه زیر صفر خواهد رفت.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل افزود: طی دیشب تا صبح امروز چهارشنبه 8 اسفند در بیشتر مناطق استان بارش باران و در مناطق کوهستانی بارش برف بارید که بیشترین میزان باران از ایستگاه بارانسنجی کجل خلخال با 11 میلیمتر و بیشترین بارش برف از ایستگاه بارانسنجی آلوارس (سرعین) با 10 سانتیمتر به ثبت رسیده است.