مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل از اهدای اعتبارنامه دو موسسه مردم نهاد جدید در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهرام آقاخانی اظهار داشت: اعتبارنامه دو موسسه مردم نهاد جدید اردبیل به نامهای "یار مهربان ساوالان" و "کارآفرین نوین آرتا" توسط مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل اهدا شد.

وی افزود: توانمندسازی سمن ها و حمایت از جوانان از جمله اولویت های اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل است و باور داریم با استفاده بهینه از ظرفیت این موسسات، می توانیم بسیاری از امور را خارج از چارچوب اداری و محدودیت های آن به پیش ببریم.

اکبر نگاهی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل نیز گفت: از آغاز سال جاری 25 سمن مجوز فعالیت دریافت کرده اند و تعداد کل سمن های اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل به 74 مورد رسیده است و این افزایش در حالی است که طبق برنامه ما در سال 97 موظف به اعطای اعتبارنامه به 13 سمن جدید بودیم و حال از این برنامه بسیار جلوتر هستیم.

وی افزود: موسسه مردم نهاد یار مهربان ساوالان با موضوع فرهنگی کتاب و کتابخوانی اولین سمن اداره کل در این حوزه است و موسسه مردم نهاد کارآفرین نوین نیز همان طور که از نامش پیداست با موضوعات اجتماعی کارآفرینی و کسب و کارهای نوپا آماده ارائه خدمات به جوانان استان خواهد بود.