مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان گفت: آزادسازی حلقه حفاظتی و تقاطع غیر همسطح در بزرگراه شهید اردستانی تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حمید شهبازی از حلقه حفاظتی شهر به عنوان طرحی بزرگ و استراتژیک یاد کرد و گفت: آزادسازی حلقه حفاظتی و تقاطع غیر همسطح در بزرگراه شهید اردستانی تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت داشته است.

وی بیان داشت:حلقه حفاظتی، طرحی بزرگ و استراتژیک است که می‌تواند در رفع مشکلات ترافیکی بسیار کارگشا باشد.

شهبازی افزود: تقاطع غیرهمسطحدر بزرگراه شهید اردستانی واقع در محدوده منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان حدفاصل قهجاورستان تا بزرگراه شهید اردستانی به مساحت ۱۲۰ هزار مترمربع است که با ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه اجرا می‌شود.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان اظهار داشت: حلقه حفاظتی ترافیکی شهر یکی از ابرپروژه‌های اصفهان به شمار می رود که پس از اجرا، امنیت جانی و زیست محیطی را به شمال شهر باز می‌گرداند.

حلقه حفاظتی اصفهان

وی با بیان اینکه تقاطع غیرهمسطح در اتوبان شهید اردستانی ارتباط مناطق ۱۰ و ۱۴ را در حلقه حفاظتی به هم متصل می‌کند، اضافه کرد: هدف از اجرای حلقه حفاظتی عملیاتی شدن طرح جامع کاهش آلودگی هوا، کاهش میزان مصرف سوخت و افزایش ایمنی و تسهیل عبور و مرور است.

شهبازی حلقه حفاظتی را یک شاهرگ اصلی در مباحث ترافیکی دانست و اظهار کرد: با توجه به حجم بالای تردد خودرو و تعداد خودروهایی که در هر روز شماره‌گذاری می‌شود، رینگ سوم ترافیکی پاسخگوی این حجم ترافیک در شهر نیست و حتی در ساعاتی از روز از خودرو اشباع می‌شود، از این رو اجرای عملیات احداث حلقه حفاظتی شهر اصفهان در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان گفت: بخش زیادی از بار ترافیکی شمال اصفهان به دلیل ورود خودروها از خارج شهر است، از این رو پیش‌بینی می‌شود با احداث و راه‌اندازی حلقه حفاظتی شهر از این حجم ترافیک و میزان سوانح و حوادث در رینگ سوم کاسته شود.