مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رامین معبودی صبح امروز در جمع خبرنگاران افزود: دوره باز آموزی طرح ملی امداد و نجات نوروزی 98 در سه شهرستان استان در حال برگزاری است.

وی بیان کرد: این دوره از 7 تا 10 اسفند ماه در سه منطقه شمال، جنوب و غرب استان اردبیل برگزار می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه این دوره همزمان در سه گروه و به میزبانی 3 شهرستان به صورت تئوری و عملی در 7 اسفند ماه آغاز شد، ادامه داد: گروه اول با حضور نجاتگران شهرستان های گرمی، بیله سوار و پارس آباد به میزبانی بیله سوار، گروه دوم با حضور نجاتگران شهرستان های اردبیل، مشگین شهر، نیر، نمین، سرعین و معاونت امداد و نجات به میزبانی نیر و گروه سوم با حضور نجاتگران شهرستان های خلخال و کوثر در خلخال برگزار می شود.

معبودی با اشاره به اینکه در این دوره ها 265 نفر فراگیر حضور دارند، اضافه کرد: 8 اسفند ماه فراگیران شمال استان، 9 اسفند فراگیران مرکز استان و 10 اسفند فراگیران جنوب استان با حضور در شهرستان نیر مباحث تخصصی جاده را به صورت عملی دوره دیده و در آزمون کتبی و عملی شرکت می کنند.

وی افزود: تثبیت پزشکی، کنترل علایم حیاتی، حمل، آتل بندی و بانداژ، کنترل راه های تنفسی،  CPR، آشنایی با خودروی نجات، آشنایی با تجهیزات خودروی نجات، آشنایی با خودروی آمبولانس و تجهیزات آن، مدیریت در صحنه و رهاسازی سرفصل های آموزشی این دوره باز آموزی است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: فراگیران پس از قبولی در آزمون کتبی و عملی در طرح امداد و نجات نوروزی مشارکت خواهند کرد.