فرمانده نیروی منطقه پنجم دریایی سپاه پاسداران از تشکیل بسیج دریایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سردار «علی عظمایی» در جمع بسیجیان دریایی گفت: امروز پایه‌گذاری بسیج دریایی در  شهرستان بندرلنگه کلید خورد.

وی اضافه کرد: تشکیل بسیج دریایی اقتدار و عظمت ملت ایران را به رخ جهانیان خواهد کشید.

فرمانده نیروی منطقه پنجم دریایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما میدانیم که صیادان عزیز ما در این منطقه تا به امروز با چه مشکلاتی دست‌به‌گریبان بوده‌اند و با تشکیل این بسیج توانمندی‌هایی که در وجود شما نهفته است شکوفا می‌شود و جلو حرکت مذبوحانه دشمن در منطقه خلیج‌فارس را خواهد گرفت.

عظمایی تصریح کرد: ما امروز برای کمک به شما صیادان و دفاع از حقوق حقه وارد میدان شده‌ایم تا در منطقه خلیج‌فارس امنیت و ثبات به وجود آوریم.

وی در ادامه اضافه کرد: متأسفانه کشتی‌های خارجی نسل آبزیان را در خلیج‌فارس از بین برده‌اند و از صید ماهی چند گرمی تا چند کیلویی دریغ نکرده‌اند.

فرمانده نیروی منطقه پنجم دریایی افزود: بعضی از سو استفاده‌کنندگان برای تخریب آبزیان خلیج‌فارس آستین همت را بالا زده‌اند اما با تشکیل بسیج دریایی می‌توانیم جلوی ورود کشتی‌های صیادی خارجی را بگیریم.

عظمایی خطاب به صیادان گفت: ما حامیان شما هستیم و با تشکیل بسیج دریایی امنیت خلیج‌فارس و اقتصاد این منطقه را تأمین خواهیم کرد؛ امکانات بالقوه‌ای در خلیج‌فارس داریم و شما می‌توانید از این امکانات بهره کافی ببرید.