متخصص تغذیه در یزد بیان کرد: بی تحرکی عامل بزرگ شدن شکم با عنوان چاقی شکمی است که خطرناک ترین چاقی ها است و فرد زوردتر درگیر عوارض می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، یوسف نقیایی متخصص تغذیه در یزد در گفت و گو با خبرگزاری موج یزد گفت: ایران در زمینه چاقی رتبه 33 جهان است و چاقی در کشور امری شایع محسوب می شود.

وی افزود: بحث سلامت و پیشگیری از چاقی باید در خانواده ها شروع شود تا روز به روز این آمار افزایش نیابد چرا که در استان یزد متوسط زنان و مردان 60 درصد درگیر چاقی هستند که آمار نامناسبی است.

نقیایی افزود: تقریبا تمام بیماری ها مربوط به چاقی است؛ چاقی و لاغری خود یک بیماری است و نیاز نیست منتظر بیماری دیابت و فشار خون و غیره باشیم.

این متخصص تغذیه  در یزد اظهار داشت: فراموش نشود که اضافه وزن و چاقی باهم تفاوت دارد و شاخص bmi می تواند مشخص کند که در کدام سمت قرار داریم به طوری که عدد به دست آمده بین 18 و نیم تا 25 bmi طبیعی را نشان می دهد؛ 25 تا 30 اضافه وزن نام دارد و یعنی شروع چاق شدن و شروع تجمع چربی در بدن بنابراین لازم است برای به دست آوردن وزن استاندارد این شاخص مهم اندازه گیری و کنترل شود.

نقیایی افزود: پیشگیری از چاقی یک قدم اولیه برای سلامتی است و با تغییر وزن و کمتر شدن وزن احتمال قلبی و عروقی و دیابت را کیلومترها از خود دور می کنیم.

وی گفت: بی تحرکی عامل بزرگ شدن شکم با عنوان چاقی شکمی است که خطرناک ترین چاقی ها است و فرد زوردتر درگیر عوارض می شود بنابراین باید دقت شود اندازه دور شکم نباید از90 سانت بیشتر شود.

نقیایی کنترل انرژی مصرفی توسط غذاها را دومین گام برای سلامتی عنوان کرد و گفت: باید توجه کنیم انرژی مورد نیاز روزانه برای هر سن، وزن، قد و جنسیتی متفاوت است چرا که افراد در سن بالاتر انرژی کمتری نیاز دارند؛ انرژی اگر بیشتر از نیاز نباشد به هیچ وجه چاقی ایجاد نمی شود.

وی گفت: کم کاری تیروئید و ژن چاقی فعال می تواند عامل چاقی باشد ولی در نهایت انرژی دریافتی از مواد غذایی تعیین کننده است.

وی اظهار داشت: کاهش انرژی مصرفی در غذاها باید منطقی باشد و کاهش وزن باید به تدریج رخ  دهد تا به جای چربی بافت بدن از بین نرود غذای کافی در کاهش وزن مهم است بنابراین باید توجه شود که با نخوردن غذا در بدن کمبود ایجاد نکنید.

مواد غذایی رژیمی چاره کار نیست

وی با بیان اینکه مواد غذایی رژیمی یا نوشابه های رژیمی چاره کار نیست، افزود: انواع سبزی ها کمترین کالری را دارند و مصرف سبزی در سرانه یزد کم است در صورتی که اگر مصرف سبزی زیاد شود کبد چرب یا دیابت دیگر در یزد نخواهد بود این در حالی است که کشور ژاپن و چین به علت خوردن زیاد و همیشگی سبزیجات  در بشقاب غذا کمترین اضافه وزن و چاقی را در دنیا دارند.

این کارشناس تغذیه گفت: مجبوریم برای سلامتی به سمت استانداردهای تغذیه ای حرکت کنیم تا کبد چرب و دیابت و چاقی را کم کنیم چون ریشه آنها در تغذیه نامنظم و نا مناسب است.

وی بیان کرد: در قدم اول روغن ها، قند ها و سپس مغز ها و کاکائو ها را کم کنید به همراه آن تحرک داشته باشید انرژی قابل توجهی را می سوزانید و به تدریج کاهش وزن انجام می شود.