فرمانده انتظامی شهرستان میناب گفت: سه ایستگاه نوروزی جهت رفاه حال مسافرین نوروزی و ایجاد برقراری امنیت در ایام نوروز برپا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سرهنگ «محمد رستمی» در یک نشست خبری به تشریح عملکرد نیروی انتظامی شهرستان میناب پرداخت و گفت: سرقت ها در 11ماه گذشته نسبت به مورد مشابه سال گذشته کاهش 10 داشته است.

وی ادامه داد: در سرقت های کیف قاپی و سرقت از داخل خودرو شاهد افزایش بوده ایم و بقیه سرقت ها روند کاهشی را در پی داشته است.

فرمانده انتظامی شهرستان میناب گفت: در 11ماهه گذشته شاهد افزایش 22 درصدی دستگیری سارقان و  افزایش 27 دستگیری قاچاقچیان در سطح شهرستان بوده‌ایم.

رستمی در خصوص دستگیری اتباع بیگانه عنوان کرد: دستگیری اتباع بیگانه نیز در این 11 ماه نسبت به مورد مشابه سال گذشته رشد 28 درصدی داشته است

وی در ادامه خصوص کشفیات مشروبات الکلی داخلی گفت: با توجه به روند افزایشی تقاضا جهت مصرف مشروبات الکلی داخلی شاهد افزایش 30 درصدی کشفیات در این زمینه بودیم و نیاز است که خانواده ها به این موضوعات توجه و ورود پیدا کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان میناب در خصوص تصادفات درون شهری گفت: عمده‌ترین تصادفات به صورت مستقیم و غیر مستقیم به موتور سیکلت ها برمی‌گردد این موضوع به تنهایی آمار تصادفات را نسبت به مورد مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

رستمی در ادامه با اشاره به اینکه سه عامل راه، انسان و وسیله نقلیه در تصادفات تاثیر دارد، گفت: با توجه به نرخ بالای جمعیت شهرستان میناب از تردد های ترافیکی برخوردار است؛ از شهروندان خواهشمندیم دقت و همکاری لازم را با پلیس راهور داشته باشند تا شاهد حوادث کمتری باشیم.

وی درادامه عنوان کرد: بررسی کالا های احتکار شده با حضور نماینده نیروی انتظامی، فرمانداری، اداره صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی انجام خواهد شد.

وی در همین زمینه عنوان کرد: ارزش ریالی کالا های کشف شده تنها در آبان ماه سال جاری 4 میلیارد و 400 میلیون تومان و در آذر ماه 240 میلیون تومان بوده است که عمده ترین آنها مواد غذایی و قطعات خودرو بوده است که عمدتاً از خود بازار میناب جمع اوری شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان میناب در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه سه ایستگاه نوروزی در ایام نوروز در سطح شهرستان برپا خواهد شد، عنوان کرد: شهروندان محترم از نگهداری وسایل ارزشی در منزل خودداری کنند و قبل از رفتن به مسافرت کلانتری محله خودشان را نسبت به خالی بودن منزل آگاه کنند.