مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از اجرای طرح همیار محیط زیست همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، محمد خداپرست امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با هدف جلب مشارکت مردمی و بهره گیری از ظرفیت عمومی در امر حفاظت محیط زیست، همزمان با سراسر کشور طرح همیار محیط زیست در استان اردبیل اجرا می شود.

وی اظهار داشت: طرح همیار محیط زیست به عنوان همکاری داوطلبانه محسوب می شود و اعضای این طرح در زمینه شناسایی و معرفی واحدهای آلاینده محیط زیست، مشارکت در برنامه های اداره کل برای مقابله با بحران های زیست محیطی، همکاری در زمینه تنویر افکار عمومی، ترویج فرهنگ زیست محیطی و گزارش تخلفات شکار و صید با این اداره کل همکاری می کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با تاکید بر اینکه حفظ محیط زیست جز با مشارکت تمام مردم امکان پذیر نخواهد بود افزود: آشنایی کلی با موضوعات زیست محیطی و قوانین و مقررات شکار و صید و نداشتن سابقه محکومیت کیفری در زمینه محیط زیست از جمله شرایط متقاضیان برای همکاری در طرح همیار محیط زیست است.

خداپرست همچنین با اشاره به اهمیت توجه به گروه سنی کودک و نوجوان بیان داشت: فاز دیگری از طرح همیار محیط زیست به عضویت دانش آموزان اختصاص دارد و تلاش می شود با ارائه آموزش های زیست محیطی به این گروه سنی به توسعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست در جامعه پرداخت.

وی افزود: دوستداران محیط زیست در استان می توانند در صورت تمایل به عضویت در این طرح و کسب اطلاعات بیشتر به ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان ها مراجعه نمایند.