مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از ارسال 409 اثر به دومین دوره جایزه کتاب سال استان به میزبانی شهرستان سقز خبر داد و گفت: بعد از اتمام کار بازبینی و داوری آثار رسیده، زمان برگزاری این جایزه اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، جلال قلعه شاخانی اظهار کرد: دومین دوره جایزه کتاب سال به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و به منظور حمایت و تشویق مولفان، مترجمان، مصححان و ناشران استان و حفظ و ارتقای هویت فرهنگی برگزار می شود.

وی با اشاره به حوزه های مختلف این جایزه ادبی یادآورشد: این جایزه به آثار برتر در حوزه های دین و فلسفه، حقوق و سیاست، تاریخ، ادبیات، جامعه شناسی، هنر و معماری، زبانشناسی، جغرافیا و حوزه کودک و نوجوان تعلق خواهد گرفت.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جایزه را 25 بهمن امسال ذکر کرد و گفت: تا این مدت 409 اثر به دبیرخانه این جایزه در شهرستان سقز ارسال شده است.

قلعه شاخانی با تاکید بر ضرورت ایده آفرینی و خلاقیت در حوزه نشر مکتوب گفت: در این جایزه فرهنگی آثار فاخر نویسندگان کردستانی که توسط ناشران داخل استان به چاپ رسیده باشد داوری و از آثار برگزیده در حوزه های مختلف تقدیر می شود.

وی به شرایط شرکت در این دوره جایزه کتاب سال اشاره و اضافه کرد: آثار ارسالی به دبیرخانه جایزه کتاب سال استان برای نخستین بار طی سال های 91 الی 96 چاپ و منتشر شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه کتاب ها نباید کمک درسی باشند، گفت: کتاب ها شرکت داده شده در این دوره از جایزه کتاب سال دارای برگه اعلام وصول است و ارسال دو جلد از آثار چاپ شده هم به دبیرخانه الزامی بود.

قلعه شاخانی با اشاره به اینکه و آثار دریافت شده بازگردانده نخواهند شد، خاطر نشان کرد: تنها آثاری در این جایزه داوری و ارزیابی می شوند که پدید آورنده یا ناشر کتاب کردستانی باشند.