مدیرعامل شرکت آب منطقه ای در جلسه شورای آب لرستان بر رعایت الگوی کشت از سوی کشاورزان بومی و جلوگیری از واگذاری زمین به کشاورزان غیر بومی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، رضا میرزایی در جلسه شورای آب لرستان، گفت: تاکید ما بر این است تا با رعایت الگوی کشت توسط کشاورزان بومی و جلوگیری از عدم واگذاری زمین به کشاورزان غیربومی که قصد کشت محصولات آب‌دوست را دارند، الگوی کشت لرستان را اصلاح و ازمنابع آبی حفاظت کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان، افزود: برخی کشاورزان لرستان، زمین های کشاورزی را به غیر بومیان اجاره می دهند و آنان اقدام به کشت محصولاتی همچون، سیب زمینی، هندوانه، برنج و سایر محصولات آب دوست می کنند که این امر صدمات جبران ناپذیری به منابع آب لرستان زده و خواهد زد، لذا امیدواریم که الگوی کشت توسط کشاورزان هم استانی رعایت شده و از اجاره زمین ها به کشاورزان غیربومی خودداری کنند تا نسل های آینده با بحران کم آبی روبرو نشوند.

کشت برنج به استان های شمالی کشور واگذار شده است

میرزایی با تاکید بر اینکه کشت برنج به استان های گیلان و مازندران در شمال کشور واگذار شده و هرگونه کشت در استان های دیگر ممنوع است، تصریح کرد: شرکت آب منطقه‌ای، سازمان جهاد کشاورزی لرستان و تمامی دستگاه های متولی همچون فرمانداری ها مکلف شده اند تا از کشت محصولات آب دوست جلوگیری کنند، لذا اقدامات خوبی صورت گرفته که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.