مدرس دانشگاه های اردبیل گفت: اولین کار گاه برنامه ریزی اوقات فرغت جوانان در اردبیل با حضور مسئولان استانی و ورزشکاران در سالن کنفرانس حسین رضا زاده برگزار شد.

محمد پورپناهی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج در اردبیل، اظهارکرد:یکی از برنامه های که امسال برگزاری شود اولین کار گاه برنامه ریزی اوقات فرغت و تفریحات سالم به همت کمیته مشاوران هیات همگانی استان اردبیل بود.

 وی ادامه داد: نکات جالب توجهی در خصوص شیوه ها و چگونگی برنامه ریزی برای اوقات فراغت همه ی اقشار جامعه بحث شد که موضوع  اوقات فراغت جوانان در جامعه یکی از مهم ترین و اساسی ترین مسله است که استفاده صحیح از آن در آینده و سونوشت جوانان اهمیت بسیار زیادی دارد.

مدرس دانشگاه های اردبیل تصریح کرد:اوقات فراغت جوانان مسئله پر اهمیتی است و دوران جوانی و هویت دانست که استفاده صحیح از اوقات فراغت بر زندگی فرد و هم بر جامعه تأثیر مثبت خواهد داشت که استفاده نادرست از آن باعث بروز مشکلات و خسارات جبران ناپذیری می شود.

 پور پناهی بیان کرد:در مورد جوانان و نوجوانان استفاده از اوقات فراغت اهمیت زیادی دارد زیرا جوانان قشر آینده سازکشور و سرنوشت آنها با سرنوشت جامعه گره خورده است.

 وی افزود:اوقات فراغت در جامعه امروز به دلیل کم شدن ساعات رسمی کار افزایش یافته است و هر فردی، چند ساعت زمان دارد تا از آن طبق نظر و امکانات خود استفاده کند و برای آن برنامه ریزی کند.

مدرس دانشگاه های اردبیل اضافه کرد: نحوه گذران اوقات فراغت دغدغه ای همیشگی در بین جوانان و نوجوانان به دلیل ورود ناگهانی آنان به اجتماع و در نتیجه افزایش احتمال بروز رفتارهای نامتعادل به حساب می آید.

نیمی از جمعیت کشورمان را جوانان تشکیل می دهند

وی تاکید کرد:نیمی از جمعیت کشورمان جوانان تشکیل می دهند که می توان برای سازندگی کشور با برنامه ریزی صحیح از انرژی های فراوان و متراکم آنها استفاده کرد و بی توجهی به انرژی جوانان می تواند انحرافات و آسیب های اجتماعی را در پی داشته باشد.غنی سازی اوقات فراغت را نباید به برنامه های محدودی خلاصه کرد و بسیار پر اهمیت است.

همایش

 پور پناهی گفت:برنامه  ریزی جهت  پرکردن بهینه اوقات فراغت در دستور کار اداره کل ورزش و جوانان اردبیل و هیات همگانی استان قرار گرفته است  و با جدیدت در حال انجام است.

مدرس دانشگاه های اردبیل در پایان خاطر نشان کرد: ویژگی بارز اوقات فراغت آزادی انتخاب و نوع فعالیت است؛ واین در برنامه  ریزی ها مور توجه قرار گرفته است  و در کنار این موارد نشاط و شادابی نیز در محتوای برنامه ها قرار گرفته است که کار گاه برنامه ریزی اوقات فراغت وتفریحات سالم اولین گام بر نامه ریزی جهت پر بار کردن برنامه های ورزشی سال جدید است.