رئیس اداره حفاظت محیط زیست نجف آباد گفت: ۳۵ حلقه چاه غیرمجاز زغال در این شهرستان شناسایی و تخریب شد.

به گزارش خبر گزاری موج اصفهان، محمد محمدی بیان داشت: 35 حلقه چاه غیرمجاز تولید زغال به سبب آلوده کردن محیط زیست منطقه با دستور مقام قضایی تخریب شد.

وی ادامه داد: با اعتراض و شکایات متعدد مردمی مبنی بر آلودگی هوا به دلیل فعالیت کارگاه های تولید زغال در شهرستان صدور اخطارهای مکرر زیست محیطی به مالکان مربوطه و ادامه بی توجهی آنان، دستور تخریب این چاه ها صادر و اجرا شد.

به گفته وی این چاهای زغال با حکم قضایی و همکاری فرمانداری و نیروی انتظامی تخریب شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نجف آباد ادامه داد: چاه های یاد شده فاقد مجوز بودند که در آن به روش سنتی اقدام به سوزاندن چوب و تولید زغال می کردند.

وی با اشاره به اقدامات این اداره برای مقابله با واحدهای آلاینده به ویژه کارگاه های ریخته گری و چاه های زغال، تصریح کرد: این واحدهای غیرمجاز که بیشتر به صورت مخفیانه فعالیت دارند و آلودگی‌ های زیست محیطی ایجاد می‌ کردند، پس از شناسایی و صدور اخطار‌های لازم تخریب و یا پلمب می‌شود.

محمدی بر اخذ مجوز و استفاده از فناوری جدید در مکان های مجاز برای تولید کنندگان در این بخش تاکید و اضافه کرد : ظرفیت چوبگیری این چاه های زغال از پنج تا ۲۰ تن است که در هر ۱۵ روز در هر چاه به طور تقریبی سه تا ۶ تن زغال تولید می شود.

رئیس اداره محیط زیست نجف آباد تصریح کرد: در ۱۱ ماهه گذشته ۷۵ حلقه چاه غیر مجاز تولید زغال با حکم مراجع قضایی در شهرستان نجف آباد تخریب شد.