مدیرکل امور اجتماعی استاندار یزد در ستاد خبری نمایشگاه کتاب یزد اظهار داشت: همت و همراهی و هم افزایی رسانه ها به موج کتابخوانی در جامعه کمک می کند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، فخرالسادات خامسی هامانه عنوان کرد: همت و همراهی و هم افزایی رسانه ها، دستگاه های دولتی، هنرمندان می تواند در نمایشگاه کتاب یک رویداد بسیار خوب را رقم بزند و به ایجاد موج کتابخوانی در جامعه کمک کند.

خامسی هامانه بیان کرد: مردم باید متوجه اثرگذاری کتاب در زندگی روزمره خود بشوند تا ناخودآگاه خلأ آن را در زندگی خود احساس کنند و آن را به شکل دائمی در سبد خانوار خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: رسانه ها در این زمینه می توانند اثرگذار باشند و باید کتابخوانی را به یک جریان و یک هنجار و ارزش در جامعه تبدیل کنند تا تمام جامعه به سمت کتابخوانی روی بیاورند.

وی تصریح کرد: اگر کتابخوانی به یک دغدغه همگانی تبدیل شود، آنگاه می توانیم به کتابخوان شدن افراد جامعه امیدوار باشیم.

خامسی هامانه ادامه داد: صرف نمایش کتاب قرار نیست به ترویج کتابخوانی کمک کند و در کنار این نمایشگاه ها باید حرکات دیگری انجام شود تا لذت کتابخوانی در مردم ایجاد شود و این امر با انجام برخی اقدامات خلاقانه امکان پذیر است.

وی افزود:نمایشگاه کتاب امسال به لحاظ برگزاری از تنوع خوبی برخوردار بود و شاهد خلاقیت‌ها و ابداعات بسیاری بودیم اما به نظر می رسد، همانطور که انتظار می رفت، خرید کتاب نسبت به سال گذشته کمتر باشد.