نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: حفظ گویش گیلکی از مأموریت های مهم صدا و سیمای مرکز گیلان است.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با از مدیران صدا و سیمای مرکز گیلان و عوامل سریال جایزه 3 با بیان اینکه صدا و سیما  با تولید برنامه ها و سریال های فاخر و هنرمندانه نقش بی بدیلی در حل مسائل و مشکلات مختلف دارد افزود: رسانه ملی در کنار بیان مشکلات به دور از سیاه نمایی، به بیان نقاط روشن و توانمندی های انقلاب با هدف امیدآفرینی  هم می پردازد.

آیت الله فلاحتی حفظ  گویش گیلکی را از مأموریت های مهم صدا و سیمای مرکز گیلان دانست و تاکید کرد : هنرمندان و برنامه سازان در حفظ فرهنگ و آداب بومی و محلی که در مواقعی مورد غفلت واقع شده است نقش مهمی  دارند.

وی هنرمندان را به ساخت فیلم های کوتاه از زندگی اهل بیت علیهم السلام توصیه کرد و گفت : صدا و سیما برای ایجاد نشاط معنوی در بین مردم بیش از پیش تلاش کند.

امام جمعه رشت افزایش نشاط اجتماعی را  لازم دانست و افزود : توجه به مشکلات مردم و بیان آن با زبان هنر و طنز البته به دور از توهین می تواند بسیار اثر گذار باشد.

توجه به جایگاه و شخصیت زن در جامعه ایرانی از دیگر موادی بود که آیت الله فلاحتی به آن تأکید کرد و گفت :  نویسندگان و کارگردانان تلاش کنند هویت واقعی زن ایرانی را از طریق بازیگران زن در سریال ها متبلور کند.

وی بر ساخت برنامه های فاخر در راستای حفظ جایگاه والای خانواده نیز تأکید کرد و خواستار برنامه سازی برای شناساندن مفاخر گیلان بخصوص مفاخر در قید حیات همچون پروفسور سمیعی شد.

سرپرست صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این دیدار از ساخت فصل چهارم سریال جایزه در سال آینده خبرداد.

محمد باقر باقرزاده افزود : صدا و سیمای مرکز گیلان همواره در تلاش است تا مشکلات جامعه و مطالبات مردم را در قالب برنامه های مختلف بیان کند.

وی گفت : ایجاد نشاط اجتماعی، امید آفرینی، طرح موضوعات وحدت آفرین و توجه به کانون خانواده از جمله موضوعات مهمی است که صدا و سیما سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.