مدیر اجرایی این دوره جشنواره تئاتر دانش‌آموزی یزد گفت: سی و هفتمین دوره جشنواره تئاتر دانش‌آموزی استان یزد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علیرضا خورشیدنام با اشاره به نقش تأتر در تقویت نشاط و پویایی دانش‌آموزی، اظهار کرد: سی و هفتمین دوره جشنواره تئاتر دانش‌آموزی استان یزد برگزار می‌شود.

وی افزود:‌ این جشنواره تئاتر از امروز 30 بهمن ماه به مدت دور روز در دو مقطع متوسطه و ابتدایی از ساعت 9 صبح تا 13 در محل تالار اندیشه آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار می‌شود.

مدیر اجرایی این دوره جشنواره دانش‌آموزی گفت: «صادق نصیری»، «احمد ندافی» و «علیرضا خورشیدنام» داوران مقطع متوسطه و «علی جاور»،«احمد ندافی» و«علیرضا خورشیدنام» داوران مقطع ابتدایی سی و هفتمین جشنواره تئاتر دانش‌آموزی در استان یزد است.

خورشیدنام با بیان این که جشنواره تئاتر دانش‌آموزی از جمله برنامه‌های هرساله آموزش و پرورش استان یزد است، گفت: شناخت استعدادها و خلاقیت دانشآموزان در حوزه نمایش و تأتر از جمله مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره در یزد است.

این مسئول محور برگزاری این جشنواره را آزاد عنوان کرد و ادامه داد:‌ توجه به نظر و دغدغه دانش‌آموزان در تعیین فرم، اجرا و محتوا از جمله مهمترین ویژگی برگزاری جشنواره تئاتر دانش آموزی است.

وی تأکید کرد: جشنواره تئاتر دانش آموزی باید به گونه ای باشد که علاوه بر قابلیت اجرا در فضای کلاسی هر زمان آموزگار خواست بتواند از آن برای انتقال مفاهیم علمی به دانش آموزان استفاده کند.

خورشیدنام سهولت در اجرا، وابستگی به خلاقیت دانش آموزان و عدم صرف هزینه را از جمله خواستگاه‌های تئاتر دانش‌آموزی در استان یزد دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری چنینی رویدادهای فرهنگی و هنری نقش مهمی در ایجاد و تقویت پویایی خلاقیت دانش‌آموزان ایفا می‌کند.