آزاد توفیق در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین کرمانشاه و حلبچه عراق گفت: اگر در شرایط کنونی تحریم‌ها بتوانیم کمکی به ایران بکنیم، دریغ نخواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار حلبچه عراق با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه ایران اعمال‌شده، کم اثر شود، ابراز داشت: همکاری بین ایران و عراق می‌تواند به کاهش تأثیر تحریم‌هایی که علیه ایران اعمال‌شده کمک کند و در این راستا با استفاده از ظرفیت مرزهایی که بین دو طرف وجود دارد و توسعه روابط تجاری بین کرمانشاه و حلبچه، تأثیرات مخرب این تحریم‌های ظالمانه کمتر خواهد شد.

وی افزایش روابط محکم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بین استان‌های کرمانشاه و حلبچه اقدامی سودمند برای هر دو کشور عنوان کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای توسعه روابط و مقابله با تحریم‌ها را استفاده از پتانسیل مرزهای بین دو کشور و خصوصاً استان‌های کرمانشاه و حلبچه است و به همین منظور باید امنیت در مرزهای دو طرف فراهم گردد.

استاندار حلبچه از پیگیری زودهنگام اجرایی شدن بندهای تفاهم‌نامه همکاری بین کرمانشاه و حلبچه عراق خصوصاً برای تردد مسافر از مرزهای دو استان خبر داد و خاطرنشان ساخت: تردد مسافر از مرزهای شوشمی، سازان و پشته می‌تواند به تقویت تعاملات تجاری دو طرف کمک کند.