تفاهم‌نامه همکاری بین کرمانشاه و حلبچه عراق در 14 بند و در سه محور اصلی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و محور امنیتی امضا شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، در نشست استانداران کرمانشاه و حلبچه عراق تفاهم‌نامه همکاری بین دو استان کرمانشاه و حلبچه باهدف گسترش تعاملات در بخش‌های مختلف خصوصاً در بعد اقتصادی و همچنین امکان تردد افراد بین کرمانشاه و حلبچه از طریق مرز شوشمی امضا شد.

به گفته استاندار کرمانشاه در شرایطی که آمریکا تحریم‌های ظالمانه‌ای علیه ایران اعمال کرده، مرزهای کرمانشاه با بخش اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق می‌تواند به‌عنوان یک فرصت استثنایی و موقعیت‌ساز مدنظر قرار گیرد که در این راستا از مهم‌ترین بندهای تفاهم‌نامه همکاری بین کرمانشاه و حلبچه عراق می‌توان به امکان تردد افراد بین کرمانشاه و حلبچه از طریق مرز شوشمی اشاره کرد.

هوشنگ بازوند از مشترکات فرهنگی، اجتماعی و ... بین مردم استان‌های کرمانشاه و حلبچه عراق یادکرد و ادامه داد: برای افزایش این تعاملات که باعث توسعه دو استان خواهد شد، هر آنچه در توان داریم در طبق اخلاص می‌گذاریم.

وی بر لزوم گسترش و تقویت مناسبات تجاری، اقتصادی، فرهنگی و ... بین استان‌های کرمانشاه و حلبچه عراق تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: در تفاهم‌نامه همکاری بین کرمانشاه و حلبچه عراق امکان تردد افراد از طریق گذرنامه و یا برگه عبور از طریق مرز شوشمی فراهم می‌شود.