دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خلخال گفت: با اخلالگران در نظم اقتصادی بازار این شهرستان و افرادی که به هر نوع در گرانفروشی ، احتکار و اختفای کالا دست دارند، برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اردبیل ،علی نباتی امروز در جمع اعضای اتحادیه های صنفی مرغ فروشان و قصابان خلخال اظهار کرد: با اخلالگران در نظم اقتصادی بازار این شهرستان و افرادی که به هر نوع در گرانفروشی ، احتکار و اختفای کالا دست دارند، برخورد خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خلخال گفت:تفاوت قیمت مرغ و گوشت عرضه شده در بازار خلخال با قیمت های اعلام شده سراسری و مرکز استان برای گوشت مرغ و قرمز در سامانه توزیع کالاهای است که اعضای این اتحادیه و مسئولان دستگاه های بازرسی و نظارتی شهرستان قابل قبول نیست.

وی افزود: قیمت هر کیلو گوشت مرغ 115 هزار ریال از سوی وزیر جهاد کشاورزی اعلام شده ولی تاکنون مردم خلخال حتی برای یک بار نیز این کالای اساسی را به قیمت اعلام شده رسمی خریداری نکرده اند و تفاوت قیمت گوشت مرغ از 140 هزار ریال تا 155 هزار ریال جای سوال است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خلخال  بیان کرد:این جلسه اتمام حجت برای افرادی است که در نظم اقتصادی بازار اخلال کرده و موجب تفاوت و یا افزایش قیمت کالاهای اساسی از جمله گوشت قرمز و مرغ در این شهرستان می شوند.

وی با انتقاد از ضعف عملکرد دستگاه های بازرسی و نظارتی بر نحوه توزیع کالاهای مورد هدف و مایحتاج ضروری مردم بیان کرد: کنترل قیمت مرغ خریداری شده توسط سه مرکز توزیع گوشت شهرستان از مرکز استان بصورت روزانه از وظایف ذاتی اداره صنعت ، معدن و تجارت و اتاق اصناف بوده و اتحادیه صنفی مربوطه نیز باید نسبت به اعلام قیمت یکسان این کالاها بصورت روزانه در مراکز توزیع آن و خرد فروشی اقدام کند.

جلوگیری از خروج دام زنده در خلخال

نباتی با اشاره به درخواست قصابان خلخال مبنی بر ممنوعیت خروج دام از منطقه برای تامین گوشت قرمز شهرستان اظهار کرد: حمل هرگونه محموله دام زنده از همه مبادی خروجی منطقه به مرکز استان و سایر استان ها ممنوع بوده و ماموران انتظامی ضمن تشدید کنترل مبادی خروجی شهرستان از خروج دام زنده جلوگیری می کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خلخال اضافه کرد:اگر گوشت قرمز و مرغ گرم به قیمت تنظیم بازار در مرکز استان توزیع می شود، حق مردم خلخال نیز از این کالاهای هدف عرضه شده باید بطور مساوی در اختیار مردم قرار داده شود.