مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در سطح استان اردبیل 84 راه روستایی به دلیل بارش برف مسدود شده که امروز این مسیر ها بازگشایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج در اردبیل، علی رحمتی صبح امروز در جلسه شورای مدیریت بحران استان اردبیل اظهار کرد: در سطح استان اردبیل 84 راه روستایی به دلیل بارش برف مسدود شده که امروز این مسیر ها بازگشایی خواهد شد که اولویت نخست ماه اول راه های اصلی بوده و در ادامه عملیات برف روبی مسیرهای فرعی آغاز می شود.

وی افزود: 890 کیلومتر از باندهای اردبیل روز گذشته برف روبی شده است تا از مجموعه هزارو 600 روستای در سطح استان عملیات بازگشایی مسیر در روستاهای مسدود شده همچنان ادامه داشته باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: شهرستان کوثر در سطح استان به دلیل بارش برف روز های گذشته بیشترین روستایی مسدود شده را به خود اختصاص داد است که با تجهیزات انجام شده تا پایان امروز تلاش خود را برای بازگشایی مسیرهای مسدود انجام خواهیم داد.

رحمتی گفت: 120 اکیپ راهداری در استان اردبیل با 458 نیرو انسانی از نخستین روز شروع بارش برف به صورت شبانه روزی برای خدمت رسانی در جاده ها برای انجام اقدامات مورد نیاز شهروندان فعال بودند.

وی از ارائه خدمات این مجموعه در 9 راهدارخانه ثابت و سه راهدارخانه سیار خبر داد و تصریح کرد: نیروهای راهداری با آماده‌باش کامل در تمامی گردنه‌ها به ارائه خدمات مورد نظر می‌پردازند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اضافه کرد: 40 هزار 165 کیلومتر از مسیر های اردبیل از مهرماه امسال به صورت رفت و برگشت برف روبی شده است که در این راستا 9 هزار و800 تن نمک و شن مصرفی استفاده شده است.