هفدهمین دوره از رقابت های بین المللی شطرنج کاسپین کاپ و سومین دوره از رقابت های بین المللی جام ستارگان با حضور حدود ۸۰۰ شطرنج باز از ۲۰ کشور در مرکز همایشها و نمایشگاه های بین المللی منطقه آزاد انزلی آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان و نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی هفدهمین دوره از رقابت های بین المللی شطرنج کاسپین کاپ و سومین دوره از رقابت های بین المللی جام ستارگان با حضور حدود ۸۰۰ شطرنج باز از ۲۰ کشور در مرکز همایشها و نمایشگاه های بین المللی منطقه آزاد انزلی آغاز بکار کرد.

مسابقات شطرنج منطقه آزاد انزلی

بنا بر این گزارش در جدول ستارگان محمد امین طباطبایی مقابل مارین بوسیوویچ از کروواسی قرار گرفت و توانست حریف خود را شکست دهد و در دیگر رقابت های این جدول پرهام مقصود لو مقابل التاج سفرلی از جمهوری آذربایجان، علیرضا فیروزجا مقابل یوگئی الکسیف از روسیه و امیررضا پوررمضانعلی مقابل سرگئی تیویاکوف از کشور روسیه قرار گرفتند که به تساوی رسیدند.

گفتنی است در جدول استادی" کاسپین کاپ" نیز در مهم ترین دیدار ها استاد بزرگ کارن گیریگوریان از ارمنستان , استاد بزرگ ویتالی برنادسکی از اوکراین , استاد بزرگ مسعود مصدق پور از ایران،  استاد بزرگ وادیم مالاخاتکو از بلژیک،  استاد بین المللی آرش طاهباز از ایران ,  استاد بزرگ آذر میرزائوف از آذربایجان ,  استاد بزرگ آرمان میکائیلیان از ارمنستان و  امیررضا پورآقابالا از ایران روی ۱۰ میز نخست مسابقات به پیروزی رسیدند.

لازم بذکر است در جدول B کاسپین کاپ صفورا قانع از ایران و محمد کریمی از ایران, حسین وحید از پاکستان و آرناش بائوژان از قزاقستان روی ۵ میز اول جدول مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند.

در جدول C کاسپین کاپ محمدرضا پور عبدالله، احمد علی ابری و آرمین رحمت پور روی سه میز بالای این جدول به پیروزی رسیدند.

در جدول D (بانوان) کاسپین کاپ استاد بین المللی بانوان نیز آناهیتا غلامی، پروا بهزادنظیف، نازنین مبرهنی از ایران، خاتون باقیرووا و ژاله بابازاده از کشور آذربایجان در پنج میز بالای جدول به پیروزی رسیدند.

هفدهمین دوره از رقابت های بین المللی کاسپین کاپ و سومین دوره از رقابت های جام ستارگان تا ۳۰ بهمن ماه همه روزه ادامه دارد.