آیین رونمایی از پوستر و نشست خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در رشت برگزار شد.

به گزارش موج گیلان، آئین رونمایی از پوستر و نشست خبری سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر امروز با حضور هنرمندان حوزه موسیقی و فعالان فرهنگی گیلان در رشت برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی گیلان در این مراسم اظهار داشت: این جشنواره بیشتر مبتنی بر فرهنگ بومی گیلان است و به جز دو گروه که از تهران در این جشنواره شرکت می‌کنند، بقیه گروه‌ها عموماً از گیلان هستند.

فیروز فاضلی با اشاره به بخش‌های مختلف این جشنواره گفت: موسیقی مردمی و موسیقی کلاسیک از جمله بخش‌های این جشنواره هستند و ما به‌عنوان متولی فرهنگ و هنر در کنار انجمن‌های این جشنواره وظیفه خود را به نیکوترین وجه انجام می‌دهیم.

برگزاری جشنواره موسیقی فجر در گیلان از چهارم تا دهم اسفند امسال

به گزارش موج، در این جشنواره گروه‌های مختلف موسیقی طبق آیین نامه‌ای که از طرف انجمن موسیقی کشور ابلاغ شده اجرا می‌کنند.

برای نخستین بار است که جشنواره موسیقی فجر در گیلان همزمان با تهران و چند استان دیگر اجرا می‌شود و این جشنواره با جشنواره موسیقی فجر که در رشت برگزار می‌شود، متفاوت است.

گروه‌های موسیقی دونوازی کمانچه و دودوک، دورگ، روشنا، نواحی گیل و دیلم، نواحی آوای مهر، فسانه، رسیتال ویولن و گیتار، ماخولا، مونهد، نهفت و ارکستر فیلارمونیک گیلان از جمله شرکت‌کنندگان در این دوره از جشنواره هستند.

در پایان این مراسم از پوستر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر رونمایی شد؛ این جشنواره از 4 تا 10 اسفند در سالن‌های شهید انصاری و دکتر رحمدل مجتمع خاتم‌الانبیاء(ص) رشت برگزار می‌شود.

جشنواره موسیقی در گیلان