مدیرکل هواشناسی کردستان گفت: از اواخر وقت فردا پنجشنبه تا روز یکشنبه هفته آینده، با ورود سامانه بارشی از نیمه غربی کشور شاهد بارش برف در ارتفاعات و گردنه‌های استان هستیم‌.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، رحیم صدیقی در گفتگو با رسانه های جمعی استان اظهار کرد: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های پیش‌یابی هواشناسی، از امروز تا روز پنجشنبه هوای نسبتا آرام و پایداری بر سطح استان حاکم است و پدیده قابل ملاحظه در این مدت در برخی نقاط پوشش ابر، غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد است.

وی افزود: از اواخر وقت پنجشنبه تا روز یکشنبه هفته آینده، با ورود سامانه بارشی از نیمه غربی کشور، شاهد افزایش پوشش ابر، مه، وزش باد گاهی شدید و به تناوب بارش باران و برف در ارتفاعات و گردنه‌ها  در سطح استان خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی کردستان گفت: با توجه به شرایط یادشده و کولاک برف، مه و لغزندگی سطح جاده‌ها بخصوص در گردنه‌ها، ارتفاعات و مناطق سردسیر استان، اختلال در ترددهای بین شهری و روستایی در این مدت دور  از انتظار نیست.

صدیقی تصریح کرد: از لحاظ دمایی طی سه روز آینده تغییرات دمایی چندانی وجود نخواهد داشت ولی همچنان شرایط یخبندان شبانه و صبحگاهی بر سطح استان حاکم خواهد شد‌.