رئیس مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص) گفت: روزانه بیش از 60 بیمار بستری و 20 بیمار سرپایی از خدمات فیزیوتراپی در مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص) بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «مهدی حسنی آزاد» با بیان اینکه فیزیوتراپی به جهت جلوگیری از تغییر شکل اندام و تسریع روند بهبودی بیماران حائز اهمیت است، گفت: به‌طور میانگین روزانه بیش از ۶۰ بیمار در بخش‌های بستری طبق مشاوره و نظر پزشک اصلی از  خدمات فیزیوتراپی در  مجتمع پیامبر اعظم(ص) بندرعباس بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه پنج فیزیوتراپ در این مجتمع مشغول به خدمت هستند که دو تن از آن‌ها دکترای فیزیوتراپی و  سه نفر دیگر از کارشناس زبده در این زمینه هستند، افزود: بخش فیزیوتراپی سرپایی این مجتمع که از سال ۹۴ در مرکز بیماری‌های خاص ابوریحان راه‌اندازی شده، تنها مرکز استان است که با تعرفه دولتی روزانه به بیش از ۲۰ بیمار سرپایی در تمام ایام به‌غیراز روزهای تعطیل ارائه خدمت می‌کند.

رئیس مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص) در پایان با بیان اینکه انجام فیزیوتراپی در بیماران فاز یک قلبی در مرکز قلب جرجانی این مجتمع نیز یکی دیگر از افتخارات این مجتمع است، خاطرنشان کرد:  همچنین دو پزشک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی نیز در کلینیک ویژه این مجتمع حضور فعال داشته و به بیماران در کلینیک ویژه، خدمات مربوطه را ارائه می‌دهند.

به گزارش موج، چندی پیش برخی رسانه‌ها با انتشار خبری مبنی بر اینکه وجود بخش فیزیوتراپی برای پذیرش بیماران سرپائی در بیمارستان‌های مادر و مرجع نظیر مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص) الزامی و نبود آن نقطه‌ی ضعف بزرگی برای بیمارستان است، این مجتمع درمانی را فاقد بخش فیزیوتراپی عنوان کرده بود.