آیت الله حسینی اشکوری با بیان اینکه عمل به قرآن انحرافات جامعه را کاهش می‌دهد گفت: ملت ایران همواره از نظام و انقلاب در برابر تحریم، تهدید و فشارهای اقتصادی دفاع و حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله سید علی حسینی اشکوری امروز ( پنج شنبه 18 بهمن ) در مراسم افتتاحیه سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتّان که در انزلی  برگزارشد، اظهار کرد: فعالیت در بخش قرآن یک افتخار است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عمل به قرآن بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را کاهش خواهد داد، گفت: قرآن کتاب درمان در جلوگیری از انواع سرکشی‌ها و طغیان‌های رفتاری است. قرآن کتاب هدایت و فقه در بخش‌های مختلف اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی است.

آیت الله حسینی اشکوری در ادامه به دستاوردهای انقلاب اشاره و تصریح کرد: انقلاب اسلامی طی این مدت خدمات مختلف فراوانی به جامعه ارائه داده و همه باید قدردان انقلاب باشیم و نباید این تلاش‌ها نادیده گرفته شود.

وی در ادامه به نقش مردم و حضورشان در عرصه‌های مختلف اشاره و خاطرنشان کرد: مسئولان امر باید قدردان این مردم شریف باشند چرا که در شرایط فعلی با مشکلات بیکاری، ازدواج و گرانی روبه رو بوده با وجود فشارهای فراوان، همواره از انقلاب و نظام حمایت می‌کنند.

حسینی اشکوری به تهدیدات و تحمیل‌های دشمنان علیه نظام و انقلاب پرداخت و افزود: اکنون ملت ایران با جنگ اقتصادی دشمن علیه نظام روبه رو هستند و با وحدت و هم‌دلی مسئولان و مردم در برابر این تهدیدات، سرافراز و سربلند خواهیم بود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری به هدایت‌های عالمانه رهبری اشاره و اضافه کرد: همه ما باید قدردان نعمت‌هایی که خداوند به کشورمان ارزانی داشته، باشیم و به ولایت فقیه و دغدغه‌هایش توجه کنیم.

حسینی اشکوری نقطه انحراف جامعه را سرپیچی از قرآن دانست و تاکید کرد: دفاع از دین، مظلومیت و انسانیت در این کتاب مقدس آورده شده است و عمل به فرمایشات این کتاب مقدس بسیاری از مشکلات را سهل خواهد کرد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: جهاد در راه خدا، عزت و سرافرازی را برای جامعه به ارمغان خواهد آورد.

وی تصریح کرد: مشکلات امروز جامعه دلیل بر بی‌برنامگی و عدم مدیریت بوده و با هم‌فکری و هم‌افزایی می‌توان مشکلات را رفع کرد.

گفتنی است، مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» ویژه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان امروز(پنج‌شنبه،۱۸ بهمن) با حضور بالغ بر یک هزار و ۳۰۰ نفر از اعضای کانون‌ها در انزلی آغاز و شرکت کنندگان در هشت رشته با یکدیگر به رقابت پرداختند.