مدیرکل هواشناسی کردستان گفت: از اواخر وقت امروز پنجشنبه تا روز یکشنبه هفته آینده، با ورود سامانه بارشی از نیمه غربی کشور، افزایش پوشش ابر، بارش برف و در برخی ساعات در ارتفاعات و گردنه‌ها همراه با کولاک برف در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، رحیم صدیقی اظهار کرد: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های پیش‌یابی هواشناسی، تا بعدازظهر امروز هوای پایداری بر سطح استان حاکم است و پدیده قابل ملاحظه در این مدت در بیشتر ساعات، آسمانی آفتابی و افزایش ابر و گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی افزود: به تدریج از اواخر وقت امروز تا روز یکشنبه هفته آینده، با ورود سامانه بارشی از نیمه غربی  کشور، شاهد افزایش پوشش ابر، وزش باد و در برخی ساعات بارش باران و برف، در ارتفاعات و گردنه‌ها همراه با کولاک برف در سطح استان خواهیم بود.

به گفته مدیر کل هواشناسی کردستان، بیشتر بارش‌ها طی بعدازظهر جمعه تا اواخر وقت شنبه و برای نوار غربی استان پیش‌بینی می‌شود.

کولاک وبرف در ارتفاعات وگردنه ها

صدیقی تصریح کرد: انتظار می‌رود با توجه به کولاک برف، مه و لغزندگی سطح جاده‌ها بخصوص در گردنه‌ها، ارتفاعات و مناطق سردسیر استان، اختلال در ترددهای بین شهری و روستایی در  این مدت روی دهد.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط تشکیل گرد و غبار برروی عراق و سوریه و امکان انتقال بخشی از آن به سطح استان، امروز تا حدودی شاهد کاهش کیفیت هوا و دید افقی بخصوص برای نیمه غربی و جنوبی استان هستیم.

مدیرکل هواشناسی کردستان در پایان گفت: از لحاظ دمایی نیز هنگام فعالیت سامانه شاهد کاهش دمایی 4 تا 5 درجه سانتیگراد خواهیم بود.