در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اولین مدرسه خیر ساز در اصغرآباد خمینی شهر با هزینه ای بالغ بر یک میلیاردو ۱۰۰میلیون تومان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج خمینی شهر، رییس آموزش پرورش شهرستان خمینی شهر در آیین افتتاح اولین مدرسه خیر ساز در اصغرآباد خمینی شهر با درود بر روح پرفتوح امام خمینی و شهدای عزیز گفت: امنیت و آرامش امروز هدیه خون شهدا است.

ابراهیم باقری باقری با اشاره به دوران قبل از انقلاب اظهار داشت: بسیاری از شهرهای کوچک از داشتن مدرسه محروم بودند اما اکنون دورترین نقاط از نعمت مدرسه و کسب علم برخوردارند به برکت انقلاب در سال ۱۳۵۷ به ازای  هر دانش آموز سرانه هر نفر حدود ۲متر و۴۷ سانت فضای آموزش واکنون برای هر دانش آموز ۵مترو۳۰سانت فضای آموزشی وجود دارد واین از برکت خون شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی است.

 وی با قدردانی از خیرین مدرسه ساز شهر اصغر آباد بیان داشت: بازسازی این مدرسه فرسوده در کمتر از یک سال با کمک خیرین شهر اصغر آباد ومشارکت همه مردم ساخته شد.

اصفهان- افتتاح مدرسه خیر ساز

باقری افزود: هزینه ساخت این مدرسه یک میلیارد و صدمیلیون تومان برآورد شده است که ۳۰۰میلیون تومان  هزینه آن را خیری به نام آقای حاج رضا  اسحاقی تقبل کرده است.

باقری همچنین خبر داد: مرحوم گلشاهی درشهر  اصغرآباد زمینی به مساحت ۳۰۰۰متر در اختیار آموزش پرورش قرار داده است تا دوباب مدرسه در دو دوره ابتدایی ساخته شود و تا مهر ۹۸ دانش آموزان بتوانند از آن استفاده کنند.

رییس آموزش پرورش شهرستان خمینی شهر تصریح کرد: جمع کمک های نقدی برای ساخت اولین مدرسه خیر ساز در اصغرآباد خمینی شهر ۷۱۶میلیومان تومان و غیر نقدی و 120میلیون تومان  نقدی بوده است.