مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت: با همکاری مراجع قضایی طی سالیان گذشته ۱۲۰ سازه غیر مجاز در سواحل استان مازندران تخریب و جمع آوری شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، محمد تقی انزان پور در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اظهار داشت : تا پیش از انقلاب اسلامی ، بندر نوشهر تنها بندر تجاری فعال در استان مازندران بود که خوشبختانه با تدابیر دولتمردان، دو بندر تجاری فریدونکنار و امیرآباد  در دوران پس از انقلاب اسلامی ساخته شد.

وی با اشاره به طرح های توسعه ای در دست اقدام برای توسعه بندر نوشهر خاطر نشان کرد : ساخت پروژه راه دسترسی بندر نوشهر به عنوان مهمترین دغدغه مردم و مسئولان از اولویت های اصلی اداره کل است که با پیگیری های انجام شده امید اریم تا پایان سال جاری عملیات اجرایی آن با اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال آغاز و بخش زیادی از مشکلات شهر و بندر با اجرایی شدن این طرح زیربنایی حل شود.

انزان پور ایجاد سایت کانتینر یخچالی ،راه اندازی ترمینال مسافری ،احداث پایانه صادراتی ویژه محصولات کشاورزی ، ایجاد سامانه رسوبگیر و توسعه اراضی بندر نوشهر ، اجرایی نمودن مصوبه دولت در سال ۱۳۸۹ در زمینه تأمین اراضی پشتیبانی مورد نیاز بندر در ضلع جنوبی کمربندی نوشهر به چالوس را از دیگر طرح های توسعه ای در دست اقدام اداره کل برشمرد.

وی افزود : خوشبختانه امروز عملیات اجرایی ساخت کارخانه چوب خشک کنی بندر نوشهر با اعتباری بالغ بر ۴۸ میلیارد ریال آغاز شد که ضمن اشتغالزایی مستقیم حدود ۱۰ نفر و ایجاد ارزش افزوده و ارز آوری قابل ملاحظه، نقش مهمی در حفاظت از درختان جنگل های شمال کشور به عنوان میراث ارزشمند طبیعی ایفاء می نماید.

مدیر کل بنادر ودریانوردی استان مازندران مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز ساحلی و آزاد سازی سواحل را از دیگر اولویت های اداره کل در راستای انجام وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد و افزود: تاکنون ۳۳۰ پرونده از سوی این اداره کل در خصوص ساخت وسازهای غیر مجاز ساحلی (حدفاصل رامسر تا فرح آباد ساری ) تشکیل شده است که با همکاری مراجع قضایی طی سالیان گذشته ۱۲۰ سازه غیر مجاز در سواحل استان تخریب و جمع آوری شده است.