نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مدافعان توسعه مناطق آزاد هستم و از عملکرد مناطق آزاد در مجلس و کمیسیون اقتصادی دفاع می کنم.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سید کاظم دلخوش اباتری در مراسم تجلیل از ۱۱ واحد تولیدی صادراتی منطقه آزاد انزلی با تاکید بر اینکه مناطق آزاد توانسته اند توسعه و پویایی را در نقاط مختلف کشور ایجاد کنند، تصریح کرد: شرایط فعلی کشور و شدت یافتن تحریم های ظالمانه، برخی مشکلات را به دنبال دارد که با توجه به تاثیر بسزای سرمایه گذاران، تولید کنندگان و صادرکنندگان این مناطق در تحقق این توسعه و پویایی لزوم حمایت صندوق ضمانت صادرات و حل مشکلات آنها را می طلبد.

وی  اقدامات توسعه ای که از سوی منطقه آزاد انزلی در مسیر افزایش ظرفیت های صادراتی صورت گرفته را قابل تقدیر دانست و عنوان کرد: یکی از مدافعان توسعه مناطق آزاد هستم و از عملکرد مناطق آزاد در مجلس و کمیسیون اقتصادی دفاع می کنم؛ در کشور به صادرات باید بیشتر  اهمیت داده شود که لازم است نسبت به صادر کنندگان نگاه ویژه ای داشته باشیم و به منظور رفع دغدغه های سرمایه گذاران و حمایت از فعالین اقتصادی تلاش کنیم.

دلخوش با ارائه تحلیلی از نقش مجلس در تعامل با صندوق ضمانت صادرات، مشوق های صادرکنندگان را جزو اولویت ها اعلام نمود، و خاطر نشان کرد: صندوق ضمانت صادرات باید یک فراکسیون در مجلس داشته باشد و همچنین اگر صندوق می خواهد کمک کند باید دولت از آن حمایت کند که این حمایت با ایجاد ردیف بودجه ای حاصل می شود.

در ادامه این همایش هادی تیزهوش تابان، رییس اتاق بازرگانی استان، فرحمند پور علی رئیس هیات مدیره خانه صنعت و معدن تجارت گیلان، مهندس وحید طالب پور معاون اقتصادی و عضو هیأت مدیره این سازمان، اکبر تطهیری مقدم رییس انجمن مدیران صنایع استان گیلان بهمراه اصغر امانی رییس انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان منطقه، صادق برزگر مدیر گمرک منطقه آزاد انزلی و احمد علی شهیدی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان به بیان دیدگاه های خود در زمینه الزامات، چالش ها و راهکارهای توسعه صادرات استان و کشور پرداختند.

لازم به ذکر است؛ در پایان این مراسم تفاهمنامه مشترک بین سازمان منطقه آزاد انزلی و صندوق ضمانت صادرات ایران با هدف حمایت از تولید ملی و افزایش صادرات غیرنفتی توسط دکتر رضا مسرور و دکتر افروز بهرامی منعقد شد.