موج گزارش می دهد: رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان از نصب و راه اندازی بیست و سومین دوربین نظارتی تصویری در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج از نصب و راه اندازی بیست و سومین دوربین نظارتی تصویری در استان خبر داد.

 سعید کریمی عنوان کرد: این دوربین در محور همدان کرمانشاه در محدوده راهدارخانه رسول آباد نصب شده است.

وی با بیان اینکه این محور جز پرترددترین محورهای استان به شمار می رود، افزود: با توجه به حساسیت بالای این نقطه به لحاظ حادثه خیزی، برف گیر بودن و تردد زیاد ترانزیت، نصب دوربین نظارتی تصویری در این محور ضرورت داشت.

کریمی ادامه داد: برای نصب و راه اندازی این دوربین مبلغ 90 میلیون تومان هزینه شده است.

 رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان با تأکید بر اینکه با نصب این دوربین گره های ترافیکی کاهش پیدا می کند، یادآور شد: با توجه به ترددهای زیادی که از این محور برای سفر اربعین انجام می شود، نصب این دوربین می تواند در کاهش تلفات جاده ای نقش مهمی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سیستم نظارتی تصویری یکی از قدرتمندترین ابزار جمع آوری اطلاعات لحظه ای است، ابراز داشت: با نصب این دوربین، شمار دوربین های نظارت تصویری فعال استان به 23 مورد می رسد.