معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی استاندار کردستان در سفر به شهرستان سقز با بیان اینکه، هدف دشمن، ناامید کردن مردم است اظهار داشت : ایستادگی، وحدت و انسجام ملت ایران، رمز تداوم موفقیت‌های ایران اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حسین خوش‌اقبال صبح امروز با سفر به شهرستان سقز در جمع اعضای شورای شهرستان، شهرها و بخش و مدیران شهرستان سقز مردم ولی‌نعمتان نظام اسلامی هستند که در چهل سال گذشته با حمایت‌های خود این نظام را در مسیر رشد و شکوفایی قرار داده‌اند و مردم با حضور همیشگی در صحنه‌های مختلف دشمنان را مایوس کرده‌اند.

معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه تقویت فرهنگ مشارکت ضروری است، اظهار کرد: مدیران بایستی شورای شهر، روستا، بخش و شهرستان را بیشتر کمک کنند.

وی عنوان کرد: به شوراباوری و شورایاوری ایمان دارم و شورا باید تقویت شود چون شورا نهادی برخواسته از رای مردم است و دولت تدبیر و امید به نظر، دیدگاه و رای مردم توجه ویژه دارد.

خوش‌اقبال گفت: مردم ولی‌نعمتان نظام اسلامی هستند که در چهل سال گذشته با حمایت‌های خود این نظام را در مسیر رشد و شکوفایی قرار داده‌اند و مردم با حضور همیشگی در صحنه‌های مختلف دشمنان را مایوس کرده‌اند.

فرماندار ویژه شهرستان سقز هم با بیان اینکه، نگاه دولت تدبیر و امید به روستاها، نگاهی توسعه‌گراست، گفت: ارتقای شاخص‌های توسعه روستایی از دغدغه‌های جدی است.

کامیل کریمیان اظهار کرد: 16 میلیارد تومان اعتبارات برای اشتغال پایدار روستایی در شهرستان سقز پرداخت شده است و در مرحله دوم هم اعتباراتی دیگر پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: به شورا باور داریم و در راستای عدالت بخشی در توزیع اعتبارات، نمایندگان شورای بخش‌های شهرستان در جلسه برنامه‌ریزی حضور داشته‌اند.

فرماندار ویژه شهرستان سقز در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: مردم مولفه اصلی امنیت و توسعه پایدار هستند.

وی با عنوان اینکه، هدف دشمن، ناامید کردن مردم است بیان کرد: ایستادگی، وحدت و انسجام ملت ایران، رمز تداوم موفقیت‌های ایران اسلامی است.

اعضای شورای شهرستان، شهرها و بخش‌ها در نشست با معاون سیاسی استاندار کردستان برخی از مسایل و مشکلات را مطرح کردند.

اعضای شورای صاحب خواستار حضور تمام وقت پزشک، احداث کلانتری، تاسیس نمایندگی کمیته امداد امام(ره) ، افزایش اعتبارات شهرداری و توجه به افزایش فضاهای ورزشی در این شهر شدند.

اعضای شورای شهر سقز به اهمیت توجه به توازن منطقه‌ای در مورد شهر سقز و مظلوم واقع شدن سقز در استان از این منظر، توجه ویژه به انجمن‌های غیردولتی و افزایش اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری برای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید کردند.

اعضای شوراهای بخش هم بر رفع مشکلات آنتن‌دهی، اجرای طرح هادی روستایی، بیمه‌نمودن اعضای شورا و تعیین حق جلسه برای اعضای شورای بخش، تسریع در اتمام مجتمع‌های آبرسانی، افزایش اعتبارات برای بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی، ضرورت ورود انجمن‌های مردم‌نهاد برای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در روستاها و انتزاع بخش سرا از بخش مرکزی تصریح کردند.

روسای ادارات شهرستان سقز هم خواستار افزایش اعتبار برای نوسازی مدارس و آسفالت راه‌ها، اجرای طرح‌های آبرسانی و نگهداری از پروژه‌های آبرسانی، در نظر گرفتن اعتبار برای جابجایی میرده، حمایت از قهرمانان ورزشی در زمان اعزام و حمایت بانک‌ها از واگذاری تسهیلات برای رونق کسب و کار و تولید و بهسازی خانه‌های مسکونی روستا شدند.