موج

فرمانده سپاه قدس گیلان:

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت:برنامه‌های شورای شهر مشکل رانندگان تاکسی رشت را حل نکرد.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، سردار محمد عبدالله‌پور، فرمانده سپاه قدس گیلان در جلسه بررسی مشکلات رانندگان تاکسی، گفت: سپاه بازوی ولایت و نوکر مردم است و هر جا مشکلی باشد وظیفه دارد تدابیری برای برطرف کردن مشکلات بیندیشد.

سردار محمد عبدالله‌پور به هفت مشکل در حوزه تاکسی‌های شهر رشت اشاره کرد و افزود: واقعی نبودن نرخ کرایه و فرسوده بودن ناوگان جابه‌جایی مسافر از جمله مشکلات مذکور است.

وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده توسط شورای شهر رشت برای برطرف کردن معضل رانندگان تاکسی این شهر، تصریح کرد: برنامه‌های شورای شهر مشکل رانندگان تاکسی رشت را حل نکرده و نیاز است تحولی در این زمینه ایجاد شود.

تعداد خودروهای شخصی مسافربر رشت به ۲۰ هزار رسید

جانشین رئیس پلیس راهور گیلان نیز در جلسه بررسی مشکل رانندگان تاکسی شهر رشت با حضور جمعی از مسئولان و نمایندگان راننده تاکسی‌ها در دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار کرد: رانندگان تاکسی از قشر زحمتکش جامعه در حوزه جابه‌جایی مسافر هستند و از تمام مشکلات آنها اطلاع داریم.

امیر طالبی به وجود ۲۰ هزار خودروی مسافربر شخصی در شهر رشت اشاره کرد و افزود: تاکنون تعداد ۱۱ هزار خودروی مسافربر شخصی در شهر رشت شناسایی شدند و از آنها تعهد گرفتیم در ایستگاه‌های تاکسی به هیچ عنوان اقدام به سوار کردن مسافر نکنند.

راه‌اندازی ۴ گشت تلفیقی به منظور برخورد با رانندگان خودروهای مسافربر شخصی در شهر رشت

وی از راه‌اندازی ۴ گشت تلفیقی به منظور برخورد با رانندگان خودروهای مسافربر شخصی در شهر رشت خبر داد و بیان کرد: آمادگی افزایش گشت‌های مذکور تا ۸ گشت تلفیقی در سطح شهر رشت را داریم.

جانشین رئیس پلیس راهور گیلان با بیان اینکه دوربین‌های پلاک‌خوان در چهار گوشه ورودی شهر رشت به منظور برخورد با رانندگان متخلف نصب شده، تصریح کرد: تعداد ۳۹ دوربین به کمک شهرداری در شهر رشت نصب شده است.

سال ۹۸ نرخ کرایه تاکسی رشت واقعی‌سازی می‌شود

رئیس شورای شهر رشت نیز در جلسه مذکور به تعامل با تعاونی رانندگان تاکسی این شهر از ماه‌های گذشته اشاره کرد و گفت: سال‌های گذشته بازرس خطوط ایستگاه‌های تاکسی را داشتیم و اکنون موضوع جدید تاکسی‌یار به منظور جلوگیری از سوار کردن مسافر توسط خودروهای شخصی در ایستگاه‌های تاکسی مطرح شده است.

امیرحسین علوی، فرسودگی خودروها را از معضلات رانندگان تاکسی رشت برشمرد و افزود: قبل از افزایش نرخ ارز با بعضی از بانک‌ها به منظور پرداخت تسهیلات ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومانی با نرخ دو درصد برای تعویض تاکسی‌ها مذاکره‌هایی داشتیم اما با توجه با افزایش قیمت خودروها، این امر عملا از توان ما و رانندگان تاکسی خارجی است.

وی با بیان اینکه کمک در تامین قطعات مورد نیاز از خواسته‌های رانندگان تاکسی است، تصریح کرد: به‌دنبال ارائه راهکارهایی در زمینه مذکور هستیم و این امر به دلیل طولانی شدن معرفی شهردار به تاخیر افتاده است.

رئیس شورای شهر رشت، نبود سرویس بهداشتی در ایستگاه‌های تاکسی را از معضلات این شهر ذکر کرد و یادآور شد: احداث سرویس‌های بهداشتی جزو برنامه‌های شهرداری رشت است.

علوی با اشاره به اینکه مزاحمت و تداخل فعالیت رانندگان خودروهای شخصی و تاکسی‌ها را باید به کمترین حد برسانیم، یادآور شد: بخشی از رانندگان خودروهای شخصی از بیرون شهر رشت می‌آیند و قرار نیست تاوان مشکلات تمام استان را رشت بپردازد.

وی از نصب دوربین‌های هوشمند در نقاط مختلف شهر رشت تا ماه آینده خبر داد و بیان کرد: سال ۹۸ نرخ کرایه تاکسی‌ها واقعی‌سازی می‌شود.

فعالیت ۶ هزار تاکسی در رشت

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی گیلان نیز در جلسه مذکور با اشاره به تعامل سازمان حمل و نقل شهری و اعضای شورای شهر رشت با رانندگان تاکسی این شهر اظهار کرد: با توجه به تعامل بسیار خوب مذکور اما رانندگان تاکسی رشت با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

بهرام علیدوست به وجود ۱۲ هزار تاکسی در شهرهای گیلان اشاره کرد و افزود: تعداد ۶ هزار دستگاه تاکسی در شهر رشت فعالیت می‌کنند.

وی، خواستار اعمال تدابیر ویژه‌ای در برخورد با خودروهای مسافربر شخصی در سطح شهر رشت شد و بیان کرد: تاکسی‌های اینترنتی از دیگر معضلات محسوب می‌شود و صنف تاکسیرانی را به تعطیلی کشانده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها