موج

با حضور مدیرعامل کشتیرانی ایران:

مراسم رونمایی از سیلوهای ۴۵ هزار تنی مجتمع بندری انزلی با حضور رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، محمد سعیدی، رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران امروز در مراسم رونمایی از سیلوهای 45 هزار تنی کشتیرانی دریای خزر که در انزلی برگزار شد، افزود: چهار دهه از انقلاب اسلامی با فراز و نشیب های بسیاری گذشته و امروز ، ایران به عنوان کشوری آزاد، مستقل و مقتدر در خاورمیانه عرض اندام می کند.

مراسم رونمایی از سیلو ۴۵ هزار تنی مجتمع بندری انزلی

وی ادامه داد: ایران نه تنها در سیاست خارجی بلکه در حوزه های دیگر نیز با اتکاء به جوانان ارزشمندش توانسته افتخارات بسیاری به ارمغان بیاورد؛ در فناوری های نوین در سال 57 پیشرفتی نداشتیم و در حوزه های پزشکی، نظامی و دیگر بخش ها به طور کامل وابسته بودیم ولی امروز بیش از 98 درصد جراحی ها در داخل کشور انجام می شود و در بسیاری موارد دیگر، پیشرفت های محسوسی به دست آورده ایم.

مراسم رونمایی از سیلو ۴۵ هزار تنی مجتمع بندری انزلی

سعیدی با تصریح اینکه باید قدر موفقیت های حاصل شده را بدانیم و به نسل جوان منتقل کنیم، خاطرنشان کرد: در حوزه های هسته ای و نظامی، کارهایی شده که شبیه معجزه است و همه اینها در شرایطی است که کسی به فرزندان برومند ما کمکی نکرده و همه به همت دانشگاه های داخلی بوده است.

لزوم تکمیل امکانات ترانزیتی کشور

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر موقعیت خوب تجاری ایران، از لزوم تکمیل امکانات ترانزیتی کشور سخن گفت و افزود: هر روز کوتاهی در تکمیل شبکه ریلی قزوین به آستارا، قصور بزرگی است و باید بودجه لازم اخذ و این خط ریلی سریع تر راه اندازی شود.

وی ادامه داد: تنها چیزی که می تواند اشتغال زایی بسیاری فراهم کند، ایجاد زیرساخت های حمل و نقل است و خط ریلی گیلان، می تواند در این بخش تحول زا باشد چراکه در صورت تکمیل کریدور شمال - جنوب، بهترین مسیر برای تاجرانی است که از آسیای شرقی به جنوب اروپا کالای خود را انتقال و ارسال می کنند.

مراسم رونمایی از سیلو ۴۵ هزار تنی مجتمع بندری انزلی

به گفته سعیدی ، شرکت های چینی را متقاعد کرده ایم که کالای خود را به بندر اکتائو و بندرانزلی بفرستند و امروز چهارمین محموله رسیده و این مهم، با استفاده از فرصت ها و نیز بهره گیری از ظرفیت های نهفته به دست آمده است.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی اضافه کرد: باید اختلافات سلیقه ای را کنار بگذاریم و به این بیاندیشیم که گیلان می تواند نقطه اتصال ایران به اروپا باشد و از این مسیر ، اشتغال و درآمد ایجاد می شود چراکه نباید تنها به درآمدهای نفتی فکر کنیم.

وی در خاتمه سخنانش به سیلوی احداث شده در انزلی اشاره و اظهار کرد: به دلیل بحران آب در سال های آینده، باید منطقه گیلان را از نظر محل دپوی غلات تقویت می کردیم و بر این اساس، سازمان بنادر باید به مجموعه کشتیرانی کمک کند.

ایجاد 80شغل مستقم و 350 شغل غیرمستقیم با افتتاح سیلوهای 45 هزار تنی کشتیرانی دریای خزر

سیلوهای 45 هزار تنی کشتیرانی دریای خزر که امروز در انزلی رونمایی شد، 80 شغل مستقم و 350 شغل غیرمستقیم ایجاد کرده است.

کشتیرانی دریای خزر از سال 1371 آغاز به فعالیت کرد و هم اکنون با حدود 24 فروند کشتی محموله های تجار و صاحبان صنایع را بین بنادر شمال کشور و بنادر خارجی حوزه دریای خزر حمل می کند. این شرکت با هدف توسعه و گسترش ناوگان ملی - تجاری کشور در دریای خزر و برقراری خطوط کشتیرانی ایرانی به تمامی بنادر در حاشیه دریای خزر، توسعه و بهینه سازی حمل و نقل دریایی و تثبیت حضور ناوگان ملی جمهوری اسلامی ایران در منطقه با توجه به افزایش حجم مبادلات تجاری ، بازرگانی ، اقتصادی در حوزه دریای خزر در حال فعالیت است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها